Dodana: 4 grudzień 2020 13:24

Zmodyfikowana: 4 grudzień 2020 16:20

Inwestycje drogowe w Łomży. Bezpieczeństwo, ekologia i jakość życia

Łomża skutecznie korzysta w ostatnich latach z szansy na modernizację układu komunikacyjnego, jaką daje rządowy Fundusz Dróg Samorządowych (FDS). Tylko w 2020 roku miasto pozyskało na niezbędne inwestycje około 22 milionów złotych. W zakończeniu jednej z nich wziął udział Marek Olbryś, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś mówi do mikrofonów, w tle stoją mężczyźni i kobiety

- Przyjemnie i miło jest uczestniczyć w takiej uroczystości, która oznacza, że Łomża staje się miastem jeszcze piękniejszym i bardziej komfortowym dla mieszkańców. Gratuluję za dobre wykorzystanie możliwości Funduszu Dróg Samorządowych - stwierdził wicemarszałek Marek Olbryś.           

O zakresie inwestycji drogowych dofinansowanych z FDS oraz innych źródeł mówił prezydent Mariusz Chrzanowski.

- Działania w ostatnich latach pozwoliły nam zdobyć miejsca w krajowej czołówce wielu rankingów dotyczących inwestycji. W okresie kilkunastu miesięcy jest to w sumie 16 wyremontowanych ulic - tłumaczył prezydent Mariusz Chrzanowski.

Przebudowa zbiegu ulic 3 Maja, Wojska Polskiego, Wiejskiej i Nowogrodzkiej pozwoliła rozwiązać kilka trudnych problemów. Przede wszystkim bezpieczeństwa na wyjątkowo trudnym skrzyżowaniu, ale także doprowadziła do oczyszczenia terenu w centrum z pozostałości istniejącej tu przez dziesiątki lat stacji paliw. M. in. wymienione zostały tony zanieczyszczonej gleby. Ponadto, ulica 3 Maja i Wiejska mają ogromne znaczenie dla ruchu lokalnego, zwłaszcza w starszej części miasta, w której układ komunikacyjny dostosowany był do natężenia ruchu i potrzeb parkingowych sprzed ponad pół wieku.

Koszt przedsięwzięcia przekroczył 6 milionów złotych. Dofinansowanie z FDS to ponad 2,3 mln.

 

Tekst i fot.: Maciej Gryguc

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook