Dodana: 25 lipiec 2018 15:20

Zmodyfikowana: 25 lipiec 2018 15:20

W przeddzień wybuchu Powstania Warszawskiego (31 lipca) odbędzie się w Białymstoku koncert „Pamiętamy 44. Mój śpiewnik powstańczy”

Podczas koncertu na białostockim Rynku Kościuszki wystąpią Kapela Betela i Monika Borzym z zespołem. Początek o godz. 18.30. Uczestnicy tego wydarzenia nie tylko wysłuchają pieśni patriotycznych. Będą mogli również wspólnie śpiewać, korzystając ze specjalnie przygotowanych śpiewników. W nich odnajdą teksty najpopularniejszych pieśni, takich jak „Hymn Szarych Szeregów” czy „Deszcz, jesienny deszcz”.

Ilustracja do artykułu 0x0 (9).jpg

– To czas, kiedy wspominamy nie tylko walczących i poległych żołnierzy, ale też bezimiennych powstańców, którzy walczyli o wolną Warszawę i kraj – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Zapraszam mieszkańców do udziału we wspólnym śpiewaniu pieści patriotycznych. Pamiętajmy o bohaterach tamtych czasów.

 

Monika Borzym to utalentowana wokalistka jazzowa. Pochodzi z muzycznej rodziny. Ma na swoim koncie cztery płyty. W 2017 roku ukazał się jej ostatni album – „Jestem Przestrzeń”. Wydana we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego płyta zawiera poruszające teksty poetki Anny Świrszczyńskiej.

 

Z kolei Kapela Betela to zespół muzyczny, w skład którego wchodzą aktorzy Białostockiego Teatru Lalek: Alicja Bach, Krzysztof Pilat i Paweł S. Szymański oraz Cezary Just, muzyk z Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Na to uroczyste wydarzenie zapraszają prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski i Białostocki Ośrodek Kultury.

 

źródło: UM Bialystok
oprac.ak

facebook