Dodana: 12 luty 2019 11:44

Zmodyfikowana: 12 luty 2019 11:44

Nagroda IPN „Kustosz Pamięci Narodowej” – trwa nabór zgłoszeń

Nagroda „Kustosz Pamięci Narodowej” przyznawana jest osobom, a także instytucjom i organizacjom społecznym za szczególnie aktywny udział w upamiętnieniu historii Narodu Polskiego w latach 1939–1989, oraz za działalność publiczną zbieżną z ustawowymi celami Instytutu Pamięci Narodowej. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 lutego br.

Ilustracja do artykułu Nagroda Kustosz Pamięci Narodowej.jpg

To już osiemnasta edycja konkursu. Nagroda ma charakter honorowy, a jej laureaci otrzymują tytuł Kustosza Pamięci Narodowej. Kandydatów mogą zgłaszać instytucje, organizacje społeczne i osoby fizyczne. Spośród nadesłanych propozycji wyłonionych zostanie pięciu laureatów. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w maju 2019 roku w Zamku Królewskim w Warszawie.

 W gronie dotychczasowych laureatów Nagrody znaleźli się m.in. gen. Janusz Brochwicz-Lewiński „Gryf”, Julien Bryan, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Tadeusz Kukiz, prof. Władysław Bartoszewski, Kazimierz Piechowski, Prezydent RP prof. Lech Kaczyński, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Związek Polaków na Białorusi oraz Stowarzyszenie „Memoriał”.

Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie na stronie: ipn.gov.pl w zakładce Konkursy i Nagrody/ Nagroda Kustosz Pamięci Narodowej.

mat. od org. 
fot. org.

facebook