Dodana: 11 styczeń 2019 15:20

Zmodyfikowana: 11 styczeń 2019 15:20

Wicepremier Jarosław Gowin w Podlaskim Klubie Biznesu

Gospodarka, współpraca nauki i biznesu, sytuacja szkolnictwa wyższego, ale też problemy i bolączki podlaskich przedsiębiorców – to główne tematy poruszane podczas wizyty Wicepremiera, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina w Podlaskim Klubie Biznesu. Spotkanie odbyło się 10 stycznia br., a wzięli w nim udział m.in. podlascy przedsiębiorcy, reprezentanci środowisk biznesowych z Białorusi, przedstawiciele władz białostockich uczelni wyższych, służb skarbowych i celnych, przedstawiciele prezydenta Białegostoku i wojewody a także podlascy parlamentarzyści. Zarząd województwa reprezentował wicemarszałek Stanisław Derehajło.

Ilustracja do artykułu klub biznesu 09.JPG

Wicepremier Jarosław Gowin dziękując za zaproszenie, podkreślał, że głos lokalnych środowisk biznesowych jest dla przedstawicieli rządu niezwykle ważny. Jak sam przyznał, decyzję o wejściu do świata polityki podjął, mając dwadzieścia lat doświadczenia jako przedsiębiorca i rozumie problemy przedsiębiorców.

- Głównym powodem dla którego przed trzynastu laty podjąłem decyzję o wejściu do polityki była chęć walki o poszerzenie wolności gospodarczej, o wyrównanie praw tych którzy przez III RP traktowani byli jako obywatele drugiej kategorii. Poszedłem tam, aby walczyć o wyrównanie szans dla polskich przedsiębiorców – mówił wicepremier.
Jarosław Gowin podkreślał, że jednym z warunków rozwoju biznesu jest silne państwo, ale jednocześnie państwo pomocnicze, które nie ogranicza wolności jednostki, rodziny, samorządu, stowarzyszeń - które tworzy przestrzeń dla rozwoju przedsiębiorczości.

- Rząd Zjednoczonej Prawicy stara się budować państwo silne i skuteczne, ale dążymy też do tego aby to państwo pozostawiało możliwie szeroką przestrzeń wolności warunkujących rozwój gospodarczy– zaznaczył wicepremier.
Podkreślił też, że rząd zdaje sobie sprawę, że ta „przestrzeń” cały czas jest pełna barier, które utrudniają rozwój firm. Jak dodał, obecny rząd podjął wiele działań zmierzających do  zmiany tej sytuacji. Przypomniał o Konstytucji biznesu – pakiecie ustaw obowiązujących od kwietnia 2018 r., które w znaczny sposób mają ułatwiać życie przedsiębiorcom.
Zaznaczył, że głównym celem obecnego rządu jest spokojna naprawa państwa.

ak

facebook