Dodana: 26 czerwiec 2020 11:35

Zmodyfikowana: 26 czerwiec 2020 11:35

Podlascy przedsiębiorcy spotkali się z wicepremierem Jackiem Sasinem

Rozwój spółek skarbu państwa oraz rządowa pomoc polskim firmom w ramach Tarczy Antykryzysowej – to był główny temat spotkania podlaskich przedsiębiorców z Jackiem Sasinem, Wicepremierem i Ministrem Aktywów Państwowych (MAP). Konferencja odbyła się we wtorek (23.06) w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania (WSFiZ) w Białymstoku w ramach cyklu "Łączy nas Polska". W spotkaniu uczestniczył m.in. Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu miniaturka.jpg

Wicepremier Jacek Sasin podkreślał, że program ratujący polskie firmy, jakim jest Tarcza Antykryzysowa, to do tej pory największe wsparcie rządu na rzecz polskiej gospodarki. 

-  Premier Mateusz Morawiecki zakomunikował, że właśnie 100 mld zł zostało przekazanych firmom w różnej formie. Nie tylko w ramach bezpośredniego wsparcia finansowego, ale też w formie gwarancji, zniżek, czy umorzenia pewnych świadczeń wobec instytucji państwowych – mówił Sasin.

Jak dodał, w województwie podlaskim udzielono pomocy finansowej dla blisko 47 tys. przedsiębiorstw. Poinformował, że instytucje samorządowe sprawnie wywiązują się z realizacji zadań wspierających lokalne firmy. Wicepremier zapowiedział, że rząd przygotował instrumenty finansowe, aby przedsiębiorcy w całym kraju mogli otrzymać pomoc sięgającą 400 mld zł.

- Samorząd województwa nie ustaje w wysiłkach by wspierać podlaskich przedsiębiorców w warunkach kryzysu, który zdecydowanie utrudnił prowadzenie działalności gospodarczej - mówił marszałek Artur Kosicki -  Zarząd Województwa Podlaskiego wspiera małych, średnich, mikroprzedsiębiorców oraz osoby samozatrudnione przeznaczając fundusze w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego – dodał.
Zaznaczył, że w planach są przygotowywane kolejne nabory na udzielenie pomocy podlaskim przedsiębiorcom w walce ze skutkami COVID-19.

Na zakończenie konferencji przedsiębiorcy mieli możliwość zadawania pytań Jackowi Sasinowi. Minister podkreślał również strategiczną rolę spółek skarbu państwa w rozwoju polskiej gospodarki oraz ich udział w pokonywaniu kryzysu wywołanego na skutek globalnej pandemii.

Podczas konferencji zorganizowanej przez Podlaski Klub Biznesu obecni byli też europoseł Krzysztof Jurgiel, wojewoda podlaski, podlascy parlamentarzyści i radni wojewódzcy.

 

Cezary Rutkowski

fot.: Mateusz Duchnowski

facebook