Dodana: 21 lipiec 2017 10:33

Zmodyfikowana: 21 lipiec 2017 10:33

Klaster Obróbki Metali w BPN-T. Będzie mobilizował firmy do współpracy biznesowej

Od poniedziałku, 24 lipca, biuro Klastra Obróbki Metali będzie funkcjonowało na terenie Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Właśnie rozstrzygnięty został konkurs na wynajem lokali w tym miejscu, przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie sieciowania i kojarzenia partnerów biznesowych. Umowa między Centrum Promocji i Innowacji, koordynatorem KOM a BPN-T została już podpisana.

Ilustracja do artykułu Podpisanie umowy między BPNT a CPIiR - small.jpg

Ważnymi kryteriami oceny ofert było m.in. doświadczenie w zakresie sieciowania i kojarzenia partnerów biznesowych oraz bezpłatne doradztwo w tym zakresie na rzecz podmiotów funkcjonujących w BPN-T oraz  podmiotów zewnętrznych zainteresowanych doradztwem.

- Cieszymy się z możliwości rozwoju naszej działalności pod skrzydłami Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego - mówi Sebastian Rynkiewicz, koordynator-członek zarządu KOM. – Jedną z idei klasteringu jest współpraca między przedsiębiorstwami działającymi w podobnych branżach. I my tę misję integrowania firm w zakresie działalności biznesowej  oraz networkingu z powodzeniem wypełniamy już od 10 lat. Pracujemy nad nowymi projektami w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, które będą wykorzystywać infrastrukturę Parku oraz szeroką współpracę z firmami.

Oferty mogły składać podmioty zainteresowane  wynajmem trzech lokali znajdujących się w budynku Inkubatora Technologicznego BPN-T, o łącznej powierzchni 60,73 mkw., przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie sieciowania i kojarzenia partnerów biznesowych.

- Biznes tworzą ludzie. To od umiejętności budowy sieci trwałych kontaktów i kształtowania dobrych relacji z innymi przedsiębiorcami, jak i klientami, w dużej mierze zależy rozwój przedsiębiorstw. Dlatego ważne jest, że do społeczności BPN-T dołączył podmiot, który potrafi skutecznie łączyć przedsiębiorców i który może wesprzeć startupowców w prowadzeniu działań networkingowych - stwierdza Anna Daszuta-Zalewska, Dyrektor BPN-T.

Klaster Obróbki Metali obecnie liczy blisko 100 podmiotów (ponad 70 firm i 20 partnerów strategicznych - uczelnie samorządy, parki technologiczne, instytucje okołobiznesowe). Liczba zatrudnionych w przedsiębiorstwach członkowskich to ponad 7600 osób, roczny przychód firm klastrowych plasuje się na poziomie przeszło 1,6 mld zł, z czego eksport stanowi 40%.

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook