Dodana: 6 grudzień 2018 11:51

Zmodyfikowana: 6 grudzień 2018 11:51

Grunt na Medal – tym razem w Bielsku Podlaskim

To już VIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na Medal” 2018, organizowanego w cyklu dwuletnim przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu S.A., we współpracy z marszałkami województw oraz Regionalnymi Centami Obsługi Inwestora.

Ilustracja do artykułu 2018-12-04_GruntNaMedal_140.jpg

Celem Konkursu jest wyłonienie i promocja najlepszych terenów pod inwestycje produkcyjne, a w efekcie przyczynienie się do zwiększonego napływu inwestycji do Polski. Konkurs jest organizowany pod patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Przedstawiciele Centrów Obsługi Inwestorów spośród nadesłanych ofert wybrali tereny, które przeszły do II etapu konkursu. W konkursie wybrany został jeden zwycięski teren w każdym województwie. W konkursie wzięło udział 81 gmin, które w sumie nadesłały 103 oferty, do II etapu konkursu zakwalifikowano 65 działek, wytypowanych przez Centra Obsługi Inwestora - Partnerów PAIH.W naszym regionie ofertą spełniająca wszystkie postawione warunki  okazała się działka zgłoszona przez Bielsk Podlaski przy ul. Wojska Polskiego, o pow. 4,9977 ha.

Uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się 4 grudnia w Warszawie. Samorząd województwa reprezentowali przedstawiciele podlaskiego Centrum Obsługi Inwestora, działającego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. Nagrodzone działki będą promowane przez PAIH oraz samorządy województwa wśród inwestorów polskich i zagranicznych zainteresowanych rozpoczęciem bądź rozszerzeniem działalności gospodarczej w Polsce.

 

facebook