Dodana: 14 wrzesień 2018 12:52

Zmodyfikowana: 14 wrzesień 2018 12:52

Wspólne śpiewanie pieśni patriotyczne na Rynku Kościuszki

W ten sposób białostoczanie uczczą stulecie niepodległości Polski oraz wrześniowe rocznice – agresji sowieckiej i napaści Niemiec na Polskę. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zaprasza mieszkańców na koncert z udziałem Kapeli Betela, który odbędzie się w połowie września.

Ilustracja do artykułu 0x0.jpg

Już 15 września o godz. 18.00 na Rynku Kościuszki rozlegną się słowa najpopularniejszych utworów patriotycznych. Z pomocą specjalnie wydanego śpiewnika uczestnicy tego koncertu będą mogli zaśpiewać pieśni takie jak „Przybyli ułani pod okienko”, „Hej, hej ułani” czy „O mój rozmarynie”. Inicjować kolejne utwory i akompaniować będzie Kapela Betela – zespół muzyczny, w którego składzie są aktorzy Białostockiego Teatru Lalek (Alicja Bach, Krzysztof Pilat i Paweł S. Szymański) i muzyk z Opery i Filharmonii Podlaskiej (Cezary Just). 

 

– Serdecznie zapraszam wszystkich białostoczan na to wydarzenie – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni zyskało już w naszym mieście wielkie grono sympatyków, więc liczę, że i tym razem nasi mieszkańcy nie zawiodą. Poprzez takie wydarzenia chcemy też popularyzować te pieśni wśród młodego pokolenia.

 

Przed koncertem do rąk białostoczan trafią bezpłatne egzemplarze śpiewników z tekstami najpopularniejszych pieśni patriotycznych (m.in. „Szara piechota”, „Wojenko, wojenko”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”).

źródło: UM Białystok

oprac.ak

facebook