Dodana: 8 czerwiec 2020 13:33

Zmodyfikowana: 8 czerwiec 2020 13:33

WORD w Białymstoku. Szybko, sprawnie, bezpiecznie

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego (WORD) w Białymstoku szybko wrócił do normalności sprzed pandemii. Kolejne zmiany organizacyjne mają na celu utrzymanie wysokich standardów – choć chcących zdawać tu egzamin jest coraz więcej, kolejek w ośrodku przy Wiewiórczej dalej nie ma.

Ilustracja do artykułu word.jpg

Część rygorów sanitarnych musiała pozostać. Można normalnie wejść na teren ośrodka, jednak tylko w maseczce (lub przyłbicy) oraz rękawiczkach. Otwarto ponownie punkt kasowy, wróciła więc możliwość płacenia gotówką. Pomiar temperatury wykonują teraz egzaminatorzy na placu manewrowym – jednak już nie wszystkim, ale tylko w razie wątpliwości. Przy wyniku powyżej 37,5°C egzamin zostaje odwołany, ale – co ważne – pieniądze nie przepadają (powtórka jest bezpłatna).

Dłuższe godziny pracy, większe grupy podczas zdawania teorii

Sam Ośrodek wydłużył godziny pracy w dni powszednie do 22.00, a podczas egzaminów teoretycznych zwiększono liczbę osób w grupie. Wszystko po to, by jednego dnia móc obsłużyć wszystkich chętnych. Nie trzeba zapisywać się od razu na teorię i praktykę, a jedynie poinformować o wybraniu tej formy – przy pozytywnym wyniku pierwszego testu, będzie możliwość niezwłocznego zapisania się na drugi. Obecnie można to zrobić osobiście, pod numerami tel.: 691 269 691, 695 307 101 (w godz.: 9.00-18.00) lub przez platformę info-car.pl.

W czerwcu Ośrodek będzie również prowadził egzaminy w dwie soboty: 20 i 27 czerwca br.

źródło: WORD w Białymstoku
oprac. Anna Augustynowicz
fot. Marcin Nawrocki

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook