Dodana: 16 wrzesień 2018 16:39

Zmodyfikowana: 16 wrzesień 2018 16:39

W Białymstoku powstanie nowa ścieżka rowerowa

Ścieżka będzie wiodła przez ul. Wasilkowską i W. Wysockiego aż do granic miasta, gdzie połączy się z już istniejącą ścieżką prowadząca do Wasilkowa. Miasto podpisało umowę z wykonawcą tej inwestycji.

Ilustracja do artykułu 0x0.jpg

Na odcinku od ul. gen. S. Sosabowskiego do granicy Białegostoku powstanie ścieżka rowerowa o długości 3,4 km, którą wybuduje firma Strabag. Zostanie tam wybudowany także ciąg pieszo-rowerowy, chodniki, zjazdy. Drogowcy przebudują sygnalizację świetlną oraz wykonają oznakowanie pionowe i poziome. Zakończenie robót zaplanowano na październik 2019 roku. Nowa trasa dla rowerów połączy się ze ścieżką, która prowadzi do Wasilkowa.

– Staramy się, by nowo budowane ścieżki dla rowerzystów łączyły się w spójną sieć z już istniejącymi. Dzięki temu sukcesywnie powiększa się obszar, po którym można przemieszczać się na rowerze w komfortowych warunkach – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

W Białymstoku obecnie mamy ponad 123 km ścieżek rowerowych i ciągów pieszo–rowerowych. Do końca roku 2018 planowane jest zrealizowanie kolejnych takich inwestycji o łącznej długości około 20 km.

Jeszcze w tym roku ścieżki rowerowe mają powstać m.in. wzdłuż ul. I. J. Paderewskiego, Alei Niepodległości, ul. K. Ciołkowskiego – na odcinku od ul. A. Mickiewicza do ul. gen. N. Sulika, ul. Hetmańskiej – na odcinku od ul. Marczukowskiej do budynku Zakładu Karnego, ul. Pogodnej – na odcinku od ul. gen. J. Bema do ul. Składowej, ul. Wiewiórczej – na odcinku od ul. A. Mickiewicza do pętli autobusowej przy ul. Żurawiej.

Po zakończeniu tych inwestycji mieszkańcy Białegostoku będą mogli korzystać z sieci dróg rowerowych o łącznej długości 140 km.

 

źródło: UM Białystok 

 

facebook