Dodana: 30 październik 2019 13:46

Zmodyfikowana: 30 październik 2019 13:46

Poczta Polska uruchomiła nowa sortownię w Białymstoku

Nowa hala ma prawie 5,5 tys. m2. Średnio w ciągu doby trafia tu i jest przekazywanych dalej 28 tys. listów i 23 tys. paczek. W środę (30.10) Poczta Polska oficjalne otworzyła nową sortownię w Białymstoku. W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele władz spółki i różnych instytucji. Samorząd województwa reprezentował Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego. Nowa inwestycja usprawni obsługę paczek i przesyłek listowych w naszym regionie.

Ilustracja do artykułu Rozdzielnia Poczty Polskiej-40.jpg

Sortownia będzie obsługiwać ponad 1mln 300 mieszkańców z województwa podlaskiego i części warmińsko – mazurskiego. W tej chwili znajduje się w wynajętej hali przy ul. Aksamitnej. Jednak jest to rozwiązanie tymczasowe. Jak podkreślał wiceprezes Poczty Polskiej Paweł Przechodzeń, spółka planuje w ciągu kliku lat wybudować własny budynek w Choroszczy i tam przenieść placówkę.

 

Marszałek Artur Kosicki dziękując za otwarcie sortowni  w Białymstoku podkreślał, że mieszkańcom i władzom  województwa zależy na budowie tego docelowego miejsca.

- Cieszę się, że spotykamy się dzisiaj w nowoczesnym obiekcie, który poprawi komfort pracy i wpłynie na jakość usług świadczonych przez Pocztę Polską. Mam jednak nadzieję, że pod koniec obecnej kadencji samorządu spotkamy się w tym docelowym miejscu, w którym ma powstać węzeł ekspedycyjno-rozdzielczy, czyli w Choroszczy – podkreślił marszałek.

 

Do tej pory sortownia w Białymstoku znajdowała się w trzech lokalizacjach. Dzięki wynajęciu nowego obiektu przy ul. Aksamitnej 8 obsługa przesyłek będzie prostsza i szybsza. Będzie w niej pracowało 190 pocztowców. W trakcie szczytu paczkowego spodziewany jest wzrost przesyłek KEP o średnio  20% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Z tego względu potrzebne jest zwiększenie powierzchni i przepustowości białostockiego Wydziału Ekspedycyjno-Rozdzielczego.

 

– Przed nami kolejny szczyt przedświąteczny, spodziewamy się pobicia ubiegłorocznego rekordu obsłużonych paczek. Od kilku lat liczba osób, które kupują prezenty w internecie stale rośnie. Nasi klienci chcą szybkiej i sprawnej obsługi, dlatego Poczta Polska podejmuje działania, które wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom. Wynajęta hala usprawni obsługę paczek, ale to dopiero pierwszy etap zmian pocztowej sieci logistycznej na Podlasiu  – mówi Paweł Przychodzeń, wiceprezes Poczty Polskiej ds. logistyki.

 

Nowa hala dla sortowni w Białymstoku znajduje się w północno-zachodniej części miasta, 8 km od centrum, w sąsiedztwie drogi nr 65 oraz w pobliżu  drogi ekspresowej S8. Do dyspozycji pracowników są 44 miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i 6 miejsc dla samochodów ciężarowych. Hala została wyposażona w nowoczesne, energooszczędne oświetlenie LED.

ak/red.is

 

facebook