Dodana: 30 sierpień 2018 11:27

Zmodyfikowana: 30 sierpień 2018 11:27

Od września bezpłatna komunikacja miejska dla uczniów białostockich podstawówek i gimnazjów

Uchwałę wprowadzającą bezpłatną komunikację dla uczniów białostockich podstawówek i gimnazjów radni podjęli w maju. Powody do zadowolenia mają też osoby na przebywające na świadczeniach przedemerytalnych i nauczycielskich świadczeniach kompensacyjnych - zapłacą za bilety połowę. Ulgi będą obowiązywać tylko na terenie Białegostoku, a żeby z nich skorzystać trzeba będzie mieć dokument potwierdzający zameldowanie np. szkolną legitymację.

Ilustracja do artykułu autobus.JPG

Przepisy zaczną obowiązywać od nowego roku szkolnego. Z ulgi skorzystają uczniowie zamieszkujący na terenie Białegostoku, a podstawa do uznania ulgi będzie ważna legitymacja szkolna, bądź imienna Białostocka Karta Miejska z zakodowanymi uprawnieniami.
Ale uwaga! Ulga obowiązuje tylko w I strefie. Żeby dojechać np. do Wasilkowa czy Kurian trzeba będzie kupić bilet na II strefę.

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały – wprowadzenie bezpłatnej komunikacji dla uczniów i ulg dla osób na świadczeniach przedemerytalnych to  odpowiedź na oczekiwania społeczne  mieszkańców Białegostoku.
Takie rozwiązania funkcjonują w kilku polskich miastach m.in. w Krakowie, Lublinie czy Warszawie.

ak

facebook