Dodana: 7 marzec 2018 15:28

Zmodyfikowana: 7 marzec 2018 15:28

Nagroda Kazaneckiego. Spotkanie z nominowanymi

W białostockim klubie Fama odbyło się we wtorek, 6 marca spotkanie z twórcami nominowanymi do tegorocznej edycji Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego.

Ilustracja do artykułu 0x0 (3).jpg

Wydarzenie było okazją do bliższego poznania autorów i ich utworów zgłoszonych do nagrody. Tegoroczni kandydaci zaprezentowali się białostoczanom zainteresowanym literaturą i Nagrodą Literacką.

W 27. edycji Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego kapituła nominowała pięciu twórców. Są to Anna Kamińska (za książkę „Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej”), Ignacy Karpowicz (za książkę „Miłość”), Mira Łuksza (za całokształt twórczości, w tym książkę „Rodosłów”), Krzysztof Puławski (za książkę „Martwiątka”) i Ewa Włodarska (za książkę „Licencja na pierwszy śnieg”).

– Dzięki spotkaniu z nominowanymi twórcami mogliśmy lepiej ich poznać i dowiedzieć się więcej o poruszanych przez nich tematach – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Teraz z jeszcze większym napięciem oczekujemy na rekomendację kapituły. Jesteśmy ciekawi, kto dołączy do grona laureatów, w którym są m.in. Szymon Hołownia, Jan Kamiński i Edward Redliński.

W tej edycji Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego zostało zgłoszonych 29 utworów i ponadto 2 autorów za całokształt twórczości. Kapituła nominowała 5 twórców. Z tej listy wybierze kandydata do nagrody i przedstawi swoją opinię prezydentowi Białegostoku. Uroczyste wręczenie nagrody planowane jest 23 marca.

Za: www.bialystok.pl

facebook