Dodana: 27 kwiecień 2020 09:16

Zmodyfikowana: 27 kwiecień 2020 09:23

Białostocki WORD wznawia egzaminy na prawo jazdy

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego (WORD) w Białymstoku zdecydował się wznowić egzaminowanie kandydatów na kierowców. Po każdym podejściu samochód będzie dezynfekowany, instruktorzy otrzymają rękawiczki, maseczki i przyłbice. Egzaminowani będą też mieli mierzoną temperaturę.

Ilustracja do artykułu Samochód WORD.jpg

Wznowione zostaną egzaminy teoretyczne i praktyczne na wszystkie kategorie. Pierwsze próby odbędą się już w poniedziałek (27.04).

Dezynfekcja i mierzenie temperatury

Kandydaci na przyszłych kierowców muszą być zdrowi. Pracownicy WORD będą to weryfikować m.in. za pomocą "Ankiety wstępnej kwalifikacji" oraz oświadczenia (oba dokumenty w załączeniu poniżej). Przed przystąpieniem do egzaminu powinni także zaopatrzyć się w maseczki i rękawice ochronne. Dodatkowo każda osoba zostanie poddana kontrolnemu pomiarowi wysokości temperatury i poproszona o skorzystanie z płynu odkażającego.

W poczekalniach i w Biurze Obsługi Klienta (BOK) zostaną wprowadzone limity osób. Zalecana jest płatność przelewem, a zapisać się można za pośrednictwem systemu InfoCar lub telefonicznie. Pierwszeństwo mają osoby, które miały już umówione terminy egzaminów praktycznych i teoretycznych, ale po 17 marca odwołano je z powodu epidemii.

Wszystkie działania realizowane będą z zachowaniem wymogów i obostrzeń, po obu stronach, wynikających z obowiązujących przepisów prawa (zalecane minimalne odległości, dopuszczalne ilości osób, konieczność zasłonięcia ust i nosa, etc.).

Szczegóły oraz niezbędne dokumenty w załączeniu.

Szkolenia on-line

Warto przypomnieć, że białostocki WORD, jako pierwszy w kraju, kilka tygodni temu wprowadził szkolenia on-line, pozwalające zredukować punkty karne. Aby wziąć w nich udział wystarczy komputer, laptop, tablet czy smartfon oraz dostęp do internetu. Takie sześciogodzinne szkolenie – podobnie jak kursy prowadzone dotąd stacjonarnie – pozwala zredukować liczbę punktów karnych o sześć. Pisaliśmy o tym - link do artykułu.

Anna Augustynowicz
fot. Marcin Nawrocki / UMWP w Białymstoku

facebook