Dodana: 13 czerwiec 2019 11:39

Zmodyfikowana: 13 czerwiec 2019 14:21

18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy świętuje 10-lecie!

Uroczysty apel, defilada, pokazy wojskowego sprzętu, grochówka, występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego i tort dla białostoczan – tak świętować będzie 10-te urodziny białostocki pułk. Już w najbliższą niedzielę (16 czerwca br.) na Rynku Kościuszki i dziedzińcu Pałacu Branickich.

Dowódca pułku płk Rafał Lis i Kamila Ostrowska - prezes Stowarzyszenia Przyjaciół 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego

Na uroczystość zaprasza wojsko i miłośnicy pułku – Stowarzyszenie Przyjaciół 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.

- Organizujemy święto Pułku od kilku lat, ale z takim rozmachem dopiero po raz drugi. Ostatni raz na Rynku Kościuszki bawiliśmy się wspólnie w 2011 r., kiedy Pułk otrzymał sztandar – wspomina Kamila Ostrowska prezes zarządu stowarzyszenia.

Najbliższa niedziela będzie wyjątkowa nie tylko dla żołnierzy i organizatorów święta, ale też dla mieszkańców Białegostoku. Taką nadzieję ma dowódca białostockiej jednostki – płk  Rafał Lis.

- To wspaniała rocznica i świetna okazja do promowania służby wojskowej – zachęca do udziału nie tylko w święcie Pułku jego dowódca. – Specjalnie robimy to na Rynku, w niedzielę, aby jak najwięcej mieszkańców Białegostoku i okolic mogło dołączyć i cieszyć się razem z nami.

 Wśród zaplanowanych pokazów wojskowego sprzętu będzie można zobaczyć to, czym dysponuje nie tylko białostocki Pułk, ale także 15 Brygada Zmechanizowana z Giżycka i wojsko z Węgorzewa m.in. kołowy transporter Rosomak i armatohaubicę Krab.

 Podczas święta nastąpi również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży, w którym wzięło udział ok. 50 uczestników. Główną nagrodą jest dowodzenie przez jeden dzień kompanią 18. Pułku Rozpoznawczego!  

Jedną z najważniejszych atrakcji niedzielnego święta, które rozpocznie się na Rynku Kościuszki tuż przed południem, będzie występ Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego na dziedzińcu Pałacu Branickich  - o godz.14.

- Wstęp jest wolny, dla każdego, to wspaniała okazja, by obejrzeć świetne widowisko – zaprasza dowódca Rafał Lis. - Ten występ dostaliśmy na urodziny pułku, dlatego chcemy się nim cieszyć ze wszystkimi białostoczanami  – dodaje Kamila Ostrowska.

Program uroczystości - link do strony

Święto objął swoim patronatem Marszałek Województwa Podlaskiego.

art

Pliki do pobrania

facebook