Dodana: 26 styczeń 2019 19:02

Zmodyfikowana: 26 styczeń 2019 19:04

„Podlaskie Potrafi!”. Obrady Ogólnopolskiego Kongresu Rad Młodzieżowych i Sejmików Młodzieżowych

Młodzi radni przez dwa dni (26-27 stycznia) dyskutują w urzędzie marszałkowskim o rozwoju lokalnych społeczności, promowaniu społeczeństwa obywatelskiego za pomocą metod marketingowych i nowoczesnych technologii.

Ilustracja do artykułu kongres rad młodzieżowych (1).jpg

 

  • W kongresie bierze udział 70 młodzieżowych radnych z całej Polski i regionu.
  • Organizatorem spotkania jest Młodzieżowy Sejmik Województwa Podlaskiego.
  • „Partnerstwo międzypokoleniowe powinno opierać się na zrozumieniu i uznaniu potencjałów i talentów obu stron”- apelował do młodych prof. Jacek Kurzępa, poseł na Sejm RP i przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Wspierania Młodzieżowych Rad przy Jednostkach Samorządu Terytorialnego.

Kongres otworzył Tomasz Szeweluk z Gabinetu Marszałka Województwa Podlaskiego, który w imieniu marszałka Artura Kosickiego powitał wszystkich uczestników, ekspertów i praktyków prowadzących szkolenia i seminaria w trakcie kongresu:

- Jest nam niezmiernie miło, że możemy jako samorząd włączyć się w ideę organizacji Ogólnopolskiej Konferencji Rad i Sejmików Młodzieżowych, które odbywają się w poszczególnych województwach – mówił dyrektor Szeweluk. -  Chciałbym serdecznie podziękować radnym podlaskiego sejmiku  młodzieżowego II kadencji i pogratulować konsekwencji w działaniu. To oni opracowali plan oraz konsekwentnie zrealizowali wszystkie działania związane z przygotowaniem całej merytoryki dzisiejszego wydarzenia.

W programie kongresu znalazło się również wystąpienie profesora Jacka Kurzępy, posła i przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Wspierania Młodzieżowych Rad przy Jednostkach Samorządu Terytorialnego. Prof. Kurzępa zwrócił uwagę na konieczność międzypokoleniowego dialogu, opartego na poszanowaniu drugiego człowieka i świadomym, etycznym wykorzystaniu nowoczesnych technologii komunikacyjnych.

- Uważam, że partnerstwo międzypokoleniowe powinno opierać się na zrozumieniu i uznaniu potencjałów i talentów obu stron. Spotkanie białostockie odbywa się w kontekście globalnego świata komunikacji i waszego wszechbycia. To zwielokrotnia obecność i tu, i na Facebooku, Youtubie i Instagramie, nadając mu specyficznej siły i wymowy – mówił do uczestników kongresu prof. Kurzępa.

Młodzi radni w dwudniowym programie mają warsztaty z ekspertami od nowoczesnych mediów, marketingu, mediów społecznościowych. Ogólnopolski Kongres Rad Młodzieżowych i Sejmików Młodzieżowych „Podlaskie Potrafi!” zakończy się 27 stycznia.


Dominik Sołowiej, Telewizja Narew

facebook