Dodana: 2 marzec 2018 12:39

Zmodyfikowana: 2 marzec 2018 21:30

Forum Organizacji Pozarządowych w Białymstoku (video)

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w Forum Organizacji Pozarządowych. Spotkanie dotyczyło funkcjonowania trzeciego sektora, nowych możliwości finansowania i promocji działań oraz współpracy ze społecznością lokalną.

Ilustracja do artykułu glowne.jpg

- Od ponad dwunastu lat organizacje w Białymstoku działają bardzo prężnie i od zawsze mogą liczyć na nasze wsparcie – mówił rozpoczynając spotkanie Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku. – Miasto, samorząd i organizacje pozarządowe to przecież nie są byty konkurencyjne. Powinniśmy się wspierać i sobie pomagać, a organizacje pozarządowe mają czasem większe możliwości działania, bo są bardziej elastyczne i często mogą szybciej reagować.

Uczestników Forum przywitał także obecny na spotkaniu Maciej Żywno, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

- Fora organizacji pozarządowych w Białymstoku zawsze przynosiły dobre efekty, nawet jeśli te pojawiały się po kilku a nawet kilkunastu latach – podkreślał wicemarszałek. - Cieszę się, że nareszcie jest miejsce gdzie możecie się spotykać. Dzisiaj życzę spełnienia marzeń, bo państwa marzenia to realizacja potrzeb naszych mieszkańców.

Forum odbywało się w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3. Organizatorem przedsięwzięcia był Urząd Miejski w Białymstoku wraz ze stowarzyszeniem Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych i Federacją Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok. To otwarte spotkanie adresowane było do organizacji pozarządowych działających na rzecz mieszkańców Białegostoku.

Gośćmi specjalnymi Forum byli: Aleksandra Zemke – założycielka organizacji pozarządowej Smilemundo, która zajmuje się tworzeniem innowacyjnych narzędzi edukacyjnych promujących zrównoważony rozwój i Szymon Hołownia – dziennikarz, publicysta, pisarz, założyciel fundacji Kasisi i Fundacji Dobra Fabryka, które pomagają dzieciom m.in. z Zambii, Rwandy, Konga i Senegalu.

facebook