Dodana: 15 grudzień 2004 14:58

Zmodyfikowana: 15 grudzień 2004 14:58

Piotr Sawicki

Urodzony 19 maja 1948 r. w Białymstoku. Syn sławnego białostoczanina Piotra Sawickiego - twórcy Teatru Lalek, fotoreportera II korpusu gen. W. Andersa, który rozwinął zainteresowania fotografią i teatrem u syna.
Piotr Sawicki junior to znakomity fotograf. Uczestnik wielu plenerów, które sam inspirował i organizował. Otrzymał wiele nagród m.in. od Wojewody i Prezydenta Białegostok, stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Pracował w Centralnej Agencji Fotograficznej, "Kontrastach", na Politechnice - na Wydziale Architektury.
Brał udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą, dziś ma kilkadziesiąt ekspozycji, jak na przykład ta ostatnia, zatytułowana "Zmienność nieba".
Jego fotografie były zamieszczane w wielu publikacjach; wymieńmy ważniejsze autorskie prezencje albumowe: "Białystok moje miasto" (1984), "Wizna" poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II (wydany w 1991 r. z udziałem Andrzeja Sokólskiego i Jana Choroszuchy), "Białystok" (1994), "Białystok" (1998), "Białystok na progu XXI wieku" (2001), "Podlasie. Między niebem a ziemią".

http://piotr-sawicki.prv.pl   

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook