Dodana: 6 styczeń 2005 10:18

Zmodyfikowana: 6 styczeń 2005 10:18

Hieronim Wawrzyński

 Społecznik, twórca wielu incjatyw, organizaror imprez kształcących młodzież i popularyzujących Podlasie.
Urodził się 2 lutego 1952 r. w Aleksandrowie. Mieszka w Białymstoku, pracuje w Domu Kultury „Zachęta” w Białymstoku. Zwykształcenia jest pedagogiem, skończył studium podyplomowe z zakresu dziennikarstwa i socjologii.

Jest współtwórcą i realizatorem nowego ogólnopolskiego programu „3 x E - Europa- Ekologia- Edukacja”, członkiem Rady Społecznej Podlaskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, Rady Działalności Pożytku Publicznego, organizator wielu przedsięwzięć o charakterze  proeuropejskim, a m.in. Podlaskiego Oddziału Inicjatywy Obywatelskiej   „Tak w Referendum”, spotkań z polskimi i europejskimi politykami, deba europejskich organizowanych wspólnie z Polską Fundacją Roberta Schumana, festynów  proeuropejskich, współtwórca i opiekun Klubu Europejskiego „Zachęta do Europy”, propagator idei Parad Schumana i   innych działań PFRS.

Twórca, wydawca i redaktor naczelny miesięcznika „Wieści Podlaskie” „Wieści Piastowskie”,  współpracownik Radia Białystok i portalu „NGO.pl”,  autor wielu artykułów poświęconych Unii Europejskiej i  integracji Polski z UE, animator działalności Wszechnicy Dziennikarskiej i Podlaskiego Uniwersytetu Lokalnego. Założyciel i prezes Podlaskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Europa”.   

 

                 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook