Dodana: 5 styczeń 2009 12:28

Zmodyfikowana: 5 styczeń 2009 12:28

Helena Mieszkuniec

Wokalistka jazzowa, pedagog, animator kultury, autorka ponad 400 tekstów do piosenek i kompozytorka ponad 500 piosenek. Jest prezesem Stowarzyszenia „Ogród Estrady i Sztuki”. Jest także autorką musicali „Dym I”, „Dym II” i „Szansa” (stworzyła teksty piosenek i muzykę do nich oraz przygotowała wokalistów do występów). Od 25 lat prowadzi zespół dziecięcy „Słońce w Kapeluszu”, działający przy klubie Kaktus.

W 1993 roku założyła Szkołę Estradową I i II stopnia w Białymstoku, opartą o autorski program nauczania. Szkoła zagrała ponad 400 koncertów charytatywnych dla Stowarzyszenia „Droga”, Domu Opieki Społecznej w Zaściankach, Szpitali (m.in. DSK), hospicjów i domów dziecka, a także dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie szkoły przywieźli 568 nagród z festiwali ogólnopolskich (nagrody grand prix oraz nagrody za zdobyte miejsca medalowe).

Zorganizowała 15 edycji Ogólnopolskiego Festiwalu „Młodzi w piosence, kolędzie i pastorałce”, 13 edycji Ogólnopolskiego Festiwalu „Sing, Jazz, Blues” pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Rokrocznie (od 15 lat) organizuje kolonie dziecięco-piosenkarskie, obozy musicalowe, warsztaty rzeźbiarskie, plenery i międzynarodowe obozy artystyczne m.in. w 2000 roku w Augustowie oraz w 2005 roku w Czarnej Wsi Kościelnej.

Jest szefową Domu Pracy Twórczej w Czarnej Wsi Kościelnej, w którym powstała i rozwija się idea Wsi Tematycznej – „Wieś Ducha Puszczy”.
Stale współpracuje z wydziałem prewencji Wojewódzkiej Komendy Policji.
Od 2002 roku jest wpisana do polskiej edycji encyklopedii „Who is who”.
Została nagrodzona nagrodą Zasłużony Działacz Kultury przez SM „Słoneczny Stok”.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook