Dodana: 5 styczeń 2009 11:57

Zmodyfikowana: 5 styczeń 2009 11:57

Bernadetta Ziółek

Tancerka i choreografka. Skończyła szkołę estradową, półtora roku szkoliła się w Japonii, ma wykształcenie fitnessowe i wciąż dokształca się u zagranicznych szkoleniowców.

Dzięki swojej wielkiej determinacji założyła w 2002 roku w Białymstoku Akademię Tańca „Szał”.

Tancerze Akademii Tańca "Szał" prężnie rozwijają swoje umiejętności w zakresie tańca nowoczesnego, co przynosi widoczne efekty w postaci czołowych miejsc na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach tanecznych. Do tej pory „Szał” zdobył wicemistrzostwo Polski w street dance, wicemistrzostwo Europy tańca hip-hop. Tancerze z białostockiej Akademii Tańca „Szał” reprezentowali Polskę na mistrzostwach świata w Bremie. Wystąpili w kilku kategoriach wiekowych i wywalczyli najwyższe miejsca dla naszego kraju. Wśród nich jedyna na Podlasiu grupa czterdziestolatków ( „Szał Muzeum” – założona przez Bernadettę Ziółek), która tańczy hip-hop.

Bernadetta Ziółek jako właścicielka Akademii Tańca „Szał” pomaga biednym, ale zdolnym dzieciom z Podlasia. Wraz z wychowawcami podwórkowymi prowadzi w soboty darmowe zajęcia z hip-hopu dla 40 dzieci, którym zakupiła ubrania do ćwiczeń.

Ziółek w swojej Akademii uczy dzieci nie tylko tańca, ale też dyscypliny, kultury, punktualności. Pod jej kierunkiem trenują także niepełnosprawne dzieci ze specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego.

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook