Dodana: 31 grudzień 2017 08:55

Zmodyfikowana: 1 styczeń 2018 09:32

Region. Sylwester pod chmurką

Godziny dzielą nas od ostatniej nocy 2017 r. Białostoczanie tradycyjnie przywitają Nowy Rok na Rynku Kościuszki. W Suwałkach sylwester pod gwiazdami odbędzie się na Placu Marii Konopnickiej. Natomiast łomżynianie będą bawić się na Starym Rynku.

Ilustracja do artykułu ikona.jpg

Warto dodać, że w tym roku władze Łomży i Białegostoku zrezygnowały z pokazu sztucznych ogni. Zamiast tego przygotowano pokaz laserowy. Wszystko z myślą o zwierzętach, które panicznie boją się  wybuchów towarzyszących odpalaniu rac.

Białystok

Sylwestrowa zabawa na Rynku Kościuszki rozpocznie się o godz. 21.00. Jako pierwszy wystąpi Mateusz Grędziński, zwycięzca siódmej edycji The Voice of Poland. Singlem „Obietnice” stawia pierwsze kroki na polskiej scenie rozrywkowej. Wokalista inspiruje się nie tylko muzyką współczesną, ale także czerpie z lat 80. i 90. XX wieku.

O godz. 22.00 na scenie pojawi się Arek Kłusowski, jeden z najoryginalniejszych głosów w kraju. Finalista The Voice of Poland ma na koncie ponad 30 nagród muzycznych zdobytych w kraju i za granicą. Jest pomysłodawcą i producentem muzycznego projektu „Tribute to Jantar”. Pisze teksty dla wielu gwiazd rodzimej sceny, m.in. Ewy Farny, Mateusza Ziółko, Sound’n’Grace. Obecnie pracuje nad debiutancką płytą.

Następnie na białostockiej scenie zaprezentuje się Lanberry (godz. 23.00). To wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, znana publiczności z występów w The Voice of Poland oraz X-Factor. Jej debiutancki singiel „Podpalimy świat” dotarł na pierwsze miejsca list przebojów wielu stacji radiowych. Ma na koncie współpracę z Disneyem. Jej debiutancka płyta inspirowana jest muzyką elektroniczną i brzmieniem lat 80. i 90. Wiosną tego roku artystka otrzymała prestiżowe wyróżnienie ­– Platynową Płytę.

O północy, zgodnie z tradycją, prezydent Białegostoku złoży mieszkańcom życzenia noworoczne. Chwilę później, po raz pierwszy w historii miejskiego sylwestra, będzie można obejrzeć pokaz laserów zamiast fajerwerków.

Dalszą część sylwestrowej nocy wypełni muzyka, którą zaprezentuje Live Orkiestra (godz. 00.15.). Cała impreza potrwa do ok. godz. 1.30.

Suwałki

Sylwester pod Gwiazdami 2017/2018 odbędzie się na Placu Marii Konopnickiej. Początek wydarzenia o godz. 21.00. Gwiazdą wieczoru będzie Wonder Years. W programie konkursy i pokaz sztucznych ogni. Imprezę poprowadzą Arkadiusz Sikora i Tomek Suchocki.

Łomża

Już po raz czwarty na Starym Rynku w Łomży odbędzie się impreza, podczas której mieszkańcy będą mieli okazję wspólnie pożegnać stary i powitać nowy rok. Tym razem przed publicznością wystąpią: Irmina i Leczsami, Mejk, Farba, Maestro Chives, zaś gwiazdą wieczoru będzie Cleo.


Łomżyńska Noc Sylwestrowa rozpocznie się w niedzielę 31 grudnia o godz. 21:30 od występu zwycięzców miejskiego konkursu muzycznego, którym zostali Irmina i Leczsami. Następnie wystąpi gwiazda muzyki disco Mejk. Duet, który tworzą Elwira Smilgin-Brodzik i Mariusz Brodzik był wielokrotnie nagradzany na festiwalach muzyki disco i dance.  Tuż przed północą, na scenie zaprezentuje się, pochodzący z Gdyni rockowy zespół Farba, znany z takich przebojów jak „Chcę tu zostać” czy „Ostatnia noc”.
O północy, zamiast tradycyjnego pokazu sztucznych ogni, przewidziany jest pokaz laserowy, a następnie życzenia mieszkańcom przekaże Prezydent Miasta Mariusz Chrzanowski.
Potem wystąpi gwiazda wieczoru – Cleo. Popularność zdobyła piosenką „My Słowianie”, wykonywaną wspólnie z Donatanem. Status złotych, diamentowych i platynowych płyt przyniosły jej single: „Zabiorę nas”, „Wolę być”, „N-O-C” oraz „Na pół”. Laureatka m.in. Eska Music Awards, TOPtrendy, Super Jedynki. Cleo została uznana najlepszym polskim wykonawcą podczas MTV Europe Music Awards 2016. W 2014 roku reprezentowała Polskę podczas Konkursu Piosenki Eurowizji. Na zakończenie imprezy wystąpi skrzypek Maestro Chives z coverami najbardziej popularnych klubowych kawałków. Łomżyńska Noc Sylwestrowa zakończy się około godz. 2:00. W trakcie imprezy nie zabraknie również konkursów z nagrodami.

 oprac.ak

 

facebook