Dodana: 22 styczeń 2018 08:31

Zmodyfikowana: 22 styczeń 2018 08:31

Poseł Mieczysław Baszko opuszcza PSL. Przechodzi do partii Jarosława Gowina

O tym transferze mówiło się od kilku dni, w sobotę , 20 stycznia br. informację potwierdzili na konferencji prasowej prezes Porozumienia Jarosław Gowin, sekretarz generalny partii, szef podlaskich struktur ugrupowania Stanisław Derehajło i były marszałek województwa podlaskiego, obecnie poseł na Sejm Mieczysław Baszko.

Ilustracja do artykułu 0x0.jpg

- Informuję, że dzisiaj (20.01.18 przyp.red) złożyłem deklarację o przystąpieniu do partii Porozumienie Jarosława Gowina, i od dzisiaj jestem tej partii członkiem – tylko tyle powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Mieczysław Baszko.
Satysfakcji z decyzji jednego z najbardziej rozpoznawalnych podlaskich polityków nie ukrywał wicepremier Jarosław Gowin
- Przystąpienie posła Baszki do Porozumienia jest kolejnym krokiem do wzmacniania Zjednoczonej Prawicy, nie tylko na Podlasiu, ale również w innych regionach
Mieczysław Baszko w ramach rady programowej Porozumienia będzie odpowiadał za wypracowanie programu dla Polski Wschodniej, za współprace
transgraniczną oraz rozwój regionalny
– W tych dziedzinach jest wybitnym ekspertem jako były marszałek województwa a także osoba bardzo zaangażowana w dialog polsko-białoruski - podkreślał prezes Porozumienia.
Jarosław Gowin zaprzeczył jakoby przejście Mieczysława Baszki miało związek z objęciem przez niego ważnej funkcji w którymś z ministerstw.
- Jego akces  do obozu Zjednoczonej Prawicy jest wyrazem przekonania, że właśnie ten obóz najlepiej służy interesom Polski.
Jarosław Gowin na pytanie o to czy poseł Baszko będzie stratował w wyborach samorządowych powiedział, że wszystkie decyzje dotyczące wyborów będą podejmowane podczas  regionalnej rady programowych partii.

Mieczysław Baszko to jedyny podlaski poseł PSL w obecnej kadencji Sejmu. W latach 2014 - 2015 pełnił funkcję Marszałka Województwa Podlaskiego, wcześniej od 2007 r. zasiadał w zarządzie województwa. 

 

ak

fot.archiwum wrota podlasia
 

facebook