Dodana: 4 wrzesień 2019 13:47

Zmodyfikowana: 5 wrzesień 2019 09:08

Nowe połączenia autobusowe

Od 1 października na terenie powiatu sokólskiego zostanie uruchomionych siedem nowych linii autobusowych. W środę (4.09) poinformowali o tym podczas spotkania prasowego – Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego, Piotr Rećko, starosta sokólski i Andrzej Mioduszewski, prezes PKS Nova

Ilustracja do artykułu Konferencja Prasowa PKS-22.jpg

Uruchomienie nowych linii jest możliwe dzięki wsparciu z rządowego funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Przewozy będą realizowane przez należącą do samorządu województwa podlaskiego spółkę PKS Nova.

Nowe linie autobusowe w powiecie sokólskim mają ruszyć od 1 października br.
- Będzie to duże ułatwienie dla osób starszych, ale przede wszystkim dla uczniów szkół ponadpodstawowych w dojazdach do szkoły – mówił starosta Piotr Rećko.

-  Naszym celem jest stworzenie takiej sieci połączeń, żeby każdy mieszkaniec województwa podlaskiego mógł dojechać do większych miast. – mówił marszałek Artur Kosicki – Nie chcemy aby w naszym województwie były obszary wykluczone komunikacyjne – przy wsparciu z funduszu rządowego i przy udziale wojewódzkiej spółki będziemy likwidować te biały plamy.
Marszałek Kosicki podkreślił, że wybór na przewoźnika PKS Nova przyniesie wymierne efekty finansowe samej spółce. Andrzej Mioduszewski, jej prezes, podkreślił z kolei, że współpraca z powiatem wymaga zaangażowania dodatkowego taboru i kierowców, ale PKS Nova jest do tego przygotowana.


Nowe linie autobusowe na terenie powiatu sokólskiego pojadą trasami 

1) Sokółka - Wołyńce przez: Zadworzany, Kuźnicę,

2) Sokółka - Korycin przez: Bogusze, Janów,

3) Sokółka - Wołyńce przez: Malawicze Górne, Kuźnicę,

4) Sokółka - Sokółka przez: Drahle, Minkowce,

5) Sokółka - Szaciły przez: Szudziałowo, Kruszyniany,

6) Sokółka - Dąbrowa Białostocka przez: Trzciankę, Sidrę,

7) Sokółka - Dąbrowa Białostocka przez: Janów, Suchowolę.

 

Porozumienie pomiędzy spółką PKS Nova i Powiatem Sokólskim zakłada podpisanie umów na uruchomienie nowych linii do 31 grudnia br., ale jak zapewniają strony, będzie kontynuowany w przyszłym roku, podobnie jak rządowy fundusz rozwoju przewozów autobusowych.ak/red. is

 

 

facebook