Dodana: 19 lipiec 2019 20:06

Zmodyfikowana: 20 lipiec 2019 21:39

Marszałek zaprasza na wielki Piknik Rodzinny

Koncerty, gry i zabawy dla dzieci, balonowe zoo, wielka zjeżdżalnia, naukobus , kapsuła Green Velo - to tylko część atrakcji, które będą czekać na mieszkańców Białegostoku i całego regionu w sobotę (20 lipca br.) na dziedzińcu Pałacu Branickich. Odbędzie się tam Piknik Rodzinny. O szczegółach wydarzenia informował podczas konferencji prasowej (11 lipca br.) Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Marszałek województwa Artur Kosicki i rzeczniczka Izabela Smaczna-Jórczykowska siedzą przy stole konferencyjnym podczas briefingu. W te plakat pikniku i baner z logo województwa.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Piknik Rodzinny został objęty honorowym patronatem Metropolity Białostockiego ks. Abpa Tadeusza Wojdy i Arcybiskupa Białostockiego i Gdańskiego Jakuba.

 

Naukowo i rodzinnie

- Chciałbym oficjalnie poinformować, że 20 lipca od godz. 14.00 do 20.00 na dziedzińcu Pałacu Branickich odbędzie się Piknik Rodzinny, którego organizatorem jest urząd marszałkowski i Muzeum Podlaskie – poinformował marszałek Kosicki – To będzie dobry czas, aby spędzić sobotnie popołudnie w atrakcyjny sposób w rodzinnej atmosferze.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla gości pikniku w każdym wieku. Będą gry i zabawy dla dzieci, kino 5d, balonowe miasteczko i wielka zjeżdżalnia. Młodzi naukowcy będą mogli poznawać prawa nauki poprzez samodzielne eksperymentowanie w naukobusie. Coś dla siebie znajdą też fani motoryzacji i wojskowości – podczas pikniku będzie można m.in. zwiedzić wystawę zabytkowych samochodów, a także zobaczyć sprzęt wojskowy.

Organizatorzy przygotowują też atrakcje muzyczne.

 

Zaproszenie do wspólnej zabawy

Marszałek podczas konferencji odniósł się do sprawy organizacji Pikniku w tym samym terminie co Marsz Równości, którego organizatorem są środowiska LGBT.

Artur Kosicki podkreślił, że organizacja Pikniku Rodzinnego jest alternatywą dla planowanej manifestacji. - Marsz Równości wzbudza bardzo duże emocje wśród białostoczan, a uważam że są one niepotrzebne. Dlatego jako alternatywa został zorganizowany piknik rodzinny – jeśli ktoś nie ma ochoty brać udziału w marszu, zapraszamy na dziedziniec Pałacu Branickich.

 

Zapraszamy!

Termin: 20 lipca 2019

Miejsce: Dziedziniec Pałacu Branickich, Białystok

godz. 14.00 – 20.00

 

Wydarzenie na FB - link do strony 

 

ak/red.is

Pliki do pobrania

facebook