Dodana: 16 luty 2004 12:44

Zmodyfikowana: 16 luty 2004 12:44

PHARE 2001

Program Rozwoju Przedsiębiorstw
2.     Program Rozwoju Przedsiębiorstw Internetowych
3.     Program Rozwoju Przedsiębiorstw Eksportowych
4.     Fundusz Dotacji Inwestycyjnych

Wrażany program Phare 2001 Rozwój Małych i Średnich Przedsiębiorstw jest programem o charakterze regionalnym. Całkowita wartość dofinansowania dla województwa podlaskiego wynosi 2,331 mln euro.

W 2003 roku w ramach komponentów programu Phare 2001 udzielono 82 dotacji na łączną kwotę dofinansowania 1.6 mln euro, co stanowi 85% środków dotacji przeznaczonych na województwo. Największym zainteresowaniem cieszył się program FDI, gdzie wartość dofinansowania wyniosła 1,5 mln euro i odpowiada to całkowitej kwocie zrealizowanych na terenie regionu inwestycji o wartości blisko 6,5 mln euro. W ramach programów złożonych zostało ponad 200 wniosków o dofinansowanie.

W ramach Programu Rozwoju Przedsiębiorstw z dotacji skorzystały firmy z branży: elektromechanicznej oraz gastronomiczno-hotelarskiej.
W ramach Programu Rozwoju Przedsiębiorstw Eksportowych dotacje otrzymały przedsiębiorstwa z branży budowlanej, medycznej oraz tekstylnej.
Z Programu Rozwoju Przedsiębiorstw Internetowych dofinansowanie uzyskały przedsiębiorstwa z branż wykorzystujących technologie teleinformatyczne.
Największej liczby dotacji udzielono w ramach programu Fundusz Dotacji Inwestycyjnych. Z dofinansowania skorzystały przedsiębiorstwa z branży budowlanej, medycznej, spożywczej, samochodowej, transportowej, drzewnej, przetwórstwa tworzyw sztucznych i włókienniczej

facebook