Dodana: 14 kwiecień 2016 09:26

Zmodyfikowana: 14 kwiecień 2016 09:26

Samorząd Województwa współorganizatorem Wschodniego Kongresu Gospodarczego

Już po raz trzeci w Białymstoku odbędzie się, w dniach 22-23 września, Wschodni Kongres Gospodarczy. Zarząd Województwa zdecydował dziś o podpisaniu umowy o współorganizacji tego wydarzenia z Grupą PTWP S.A.

Ilustracja do artykułu 0x0.jpg

Wschodni Kongres Gospodarczy to dwudniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń poświęconych tematom najważniejszym dla gospodarki Polski Wschodniej. Poprzednie edycje kongresu zgromadziły w Białymstoku ponad 1000 uczestników – z Polski, Białorusi, Litwy, Ukrainy, Mołdawii i innych krajów Europy. W ponad 30 debatach tematycznych udział wzięło 300 prelegentów. Gościem honorowym I edycji był Prezydent RP – Bronisław Komorowski, a  w dwóch edycjach kongresu uczestniczył Jerzy Buzek – przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012.

Tegoroczna odsłona kongresu ma być kontynuacją dyskusji, podjętych podczas edycji poprzednich. To znakomita okazja do podkreślenia roli Województwa Podlaskiego i Białegostoku jako naturalnego pośrednika dla relacji Unii Europejskiej z Europą Wschodnią. Ideą przewodnią kongresu jest wypromowanie oferty inwestycyjnej Województwa Podlaskiego i innych regionów Polski Wschodniej. Szczegółowe harmonogramy i tematyka sesji plenarnej i poszczególnych paneli dyskusyjnych zostaną opracowane wspólnie przez partnerów przedsięwzięcia. Kongres, podobnie jak jego dwie poprzednie edycje, ma się odbyć w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej w Białymstoku. 

facebook