Dodana: 24 styczeń 2018 13:24

Zmodyfikowana: 24 styczeń 2018 13:24

Dzielny 9-latek uratował mamę

Chłopiec zadzwonił na numer alarmowy i wezwał pomoc dla mamy, która straciła przytomność. Już po chwili na miejscu zjawili się policjanci, którzy udzielili kobiecie pierwszej pomocy. Dzięki opanowaniu i właściwej reakcji 9-latka oraz skutecznej pomocy policjantów 29-latka została bezpiecznie przekazana załodze karetki pogotowia.

Ilustracja do artykułu 123-125780.jpg

Dyżurny Policji w Hajnówce, w miniony czwartek,  został powiadomiony o 29-letniej kobiecie, która straciła przytomność w swoim mieszkaniu.
Z informacji wynikało, że na numer alarmowy zadzwonił jej 9-letni syn, prosząc o pomoc dla nieprzytomnej mamy.
Pod wskazany przez dziecko adres natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy w mieszkaniu zastali kobietę oraz dwóch jej synów. Okazało się, że już przed przybyciem patrolu 29-latka odzyskała świadomość, lecz nie wiedziała co się wydarzyło.
W trakcie rozmowy z policjantami, kobieta jednak ponownie straciła przytomność.
Mundurowi bezzwłocznie udzielili jej pierwszej pomocy i kontrolowali funkcje życiowe do czasu przybycia załogi karetki pogotowia. Dzięki opanowaniu i właściwej reakcji 9-latka oraz skutecznej pomocy policjantów kobieta bezpiecznie trafiła do szpitala.

Dzielnym chłopcem i jego 3-letnim bratem zaopiekował się ojciec, który powiadomiony o zaistniałej sytuacji, przyjechał do domu.

źródło: www.hajnowka.policja.gov.pl 

facebook