Aktualności

 • Ostatnie w tym roku posiedzenie Podlaskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego (PRDPP)

  Marszałek Burnos siedzi za biurkiem przed laptopem, za pośrednictwem którego uczestniczy w spotkaniu.
  2020-12-22 15:57:18

  Kontynuacja cyklu konferencji w ramach kampanii „Promocja zdrowego stylu życia w prewencji chorób cywilizacyjnych” i wybór przedstawicieli PRDPP do udziału w pracach przy tworzeniu regionalnych programów operacyjnych na lata 2020-2027 to główne tematy posiedzenia PRDPP. Spotkanie w formule online odbyło się we wtorek (22.12). Wzięła w nim udział Wiesława Burnos, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

 • Obradowała Podlaska Rada Działalności Pożytku Publicznego (PRDPP)

  Grafika z ludźmi trzymającymi się za dłonie.
  2020-10-16 08:15:48

  Postulaty PRDPP zapisane w Tarczy 4.0, forum organizacji pozarządowych, finansowanie i rozliczenia wydarzeń organizowanych przez trzeci sektor w czasie pandemii - to główne tematy posiedzenia Podlaskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Obrady w formule online odbyły się w czwartek (15.10). W dyskusji wziął udział marszałek Artur Kosicki.

 • Postulat Podlaskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego (PRDPP) został ujęty w Tarczy IV

  Członkowie Podlaskiej Rady Działaności Pozytku Publicznego siedza wokół okrągłego stołu. Przewodnicząca Aneta Narel przemawia
  2020-08-26 15:22:52

  Podatnicy, którzy dokonali darowizny na zwalczanie COVID-19 dla ośrodków pomocy społecznej mogą skorzystać z ulgi podatkowej. Rozszerzenie listy podmiotów uprawnionych do przyjmowania darowizn, które można odpisywać od podatku według zasad Tarczy Antykryzysowej, było jednym z postulatów PRDPP.

 • PRDPP wnioskuje o ulgi dla NGOs-ów w ramach Tarczy Antykryzysowej

  Ilustracja do artykułu Posiedzenie Podlaskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego - Wybór władz-25.jpg
  2020-07-20 14:10:15

  Postulat Podlaskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego (PRDPP) o włączenie do listy podmiotów, którym przysługuje ulga podatkowa od darowizn w ramach tarczy antykryzysowej został pozytywnie zaopiniowany przez Zespół Rad Działalności Pożytku Publicznego. Z wnioskiem wystąpiły Katarzyna Ancipiuk, pełnomocnik Zarządu Województwa Podlaskiego ds. organizacji pozarządowych i Aneta Narel, przewodnicząca PRDPP.

 • Rządowa pomoc dla III sektora - tarcza antykryzysowa

  Ilustracja do artykułu team-spirit-2447163_1920.jpg
  2020-04-17 14:22:41

  Program rządowy „tarcza antykryzysowa 2.0” wprowadzony w związku z ogłoszonym stanem epidemii na terenie Polski zakłada również wsparcie, dla trzeciego sektora. Dzięki niemu organizacje pozarządowe – stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie socjalne oraz koła gospodyń wiejskich mogą liczyć na pomoc w czasie pandemii koronowirusa.

 • Konferencja z cyklu „Promocja zdrowego stylu życia w prewencji chorób cywilizacyjnych” - przełożona

  Ilustracja do artykułu PRDPP 05.03-5.jpg
  2020-03-09 09:57:22

  Informujemy, że wtorkowy (10.03) wykład organizowany przez Podlaską Radę Działalności Pożytku Publicznego (PRDPP) pt. "Wprowadzenie w świat emocji, szacunku, wartości. Jak radzić sobie z problemami, gdzie szukać pomocy" zostaje odwołany. O nowym terminie spotkania poinformujemy Państwa w najbliższym czasie.

 • Już 10 marca kolejne spotkanie w ramach kampanii społecznej „Promocja zdrowego stylu życia w prewencji chorób cywilizacyjnych”

  Ilustracja do artykułu Kampania zdrowotna-2.jpg
  2020-02-24 10:58:34

  Tym razem głównym tematem konferencji będą emocjonalne problemy młodych ludzi i to, w jaki sposób można im zaradzić. Gościem spotkania będzie specjalistka terapii uzależnień Joanna Szmurło. Organizatorami wydarzenia są Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Podlaska Rada Działalności Pożytku Publicznego i Politechnika Białostocka.

 • Uzależnienia dzieci i młodzieży tematem kolejnego spotkania w ramach kampanii zdrowotnej

  Grupa osób siedząca tyłem w ławach i słuchająca prelekcji
  2020-02-10 15:31:15

  Czym jest uzależnienie, jak do niego nie dopuścić i jak sobie z nim radzić - to główne zagadnienia poniedziałkowego (10.02) spotkania z cyklu „Promocja zdrowego stylu życia w prewencji chorób cywilizacyjnych”, zorganizowanego przez Podlaską Radę Działalności Pożytku Publicznego. Konferencję otworzyła Wiesława Burnos, członek zarządu województwa.

 • Kolejne spotkanie z cyklu „Promocją zdrowego stylu życia w prewencji chorób cywilizacyjnych”

  Ilustracja do artykułu Promocja zdrowego stylu życia 28.jpg
  2020-02-06 09:43:46

  Przedstawiciele Podlaskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego zapraszają na kolejne spotkanie w ramach kampanii społecznej „Promocją zdrowego stylu życia w prewencji chorób cywilizacyjnych”.

 • Zacznij od siebie – trzecie spotkanie w ramach kampanii promującej zdrowy styl życia

  Ilustracja do artykułu Kampania dot. promocji zdrowia-8.jpg
  2020-01-13 15:09:05

  Znaczenie zdrowego, aktywnego stylu życia z punktu widzenia fizjoterapeuty oraz kilka ćwiczeń, które każdy może wykonać odrywając się od pracy przy biurku – tak przebiegało trzecie spotkanie zorganizowane w ramach kampanii promującej zdrowy styl życia. Odbyło się ono w poniedziałek 13 stycznia w urzędzie marszałkowskim.

facebook