Dodana: 17 czerwiec 2019 16:39

Zmodyfikowana: 18 czerwiec 2019 10:40

Młodzieżowi radni na przedwakacyjnych obradach

Pamiątkowe dyplomy, upominki oraz słowa uznania za dotychczasową pracę przekazał radnym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego marszałek Artur Kosicki podczas poniedziałkowej (17 czerwca br.) sesji, ostatniej przed wakacyjną przerwą.

Ilustracja do artykułu MSWP (7).JPG

– Ktoś mógłby powiedzieć, że sejmik młodzieżowy to taka zabawa, ale nie do końca – mówił marszałek. ­– To nauka demokracji, a przede wszystkim fakt, że macie realny wpływ na region, bo wszystkie wasze wnioski i sugestie traktujemy bardzo poważnie – podkreślił wspominając udział młodzieżowych radnych w pracach nad aktualizacją Strategii Województwa Podlaskiego, w trakcie których młodzi przedstawili bardzo ciekawe wnioski i sugestie odnoszące się do tego dokumentu. – Bardzo Wam za to dziękuję. To niezwykle ważne, bo dokument ten dotyczy przyszłości, także waszej – mówił marszałek Kosicki.

Spotkanie stało się okazją do podsumowania mijającej kadencji Sejmiku. – Minione dwa lata pracy to w sumie 16 posiedzeń, wiele zrealizowanych projektów, konkursy, konferencje, szkolenia i warsztaty, wyjazdy na rady i kongresy. Zmieniliśmy też statut Sejmiku  – referował Przemysław Wnorowski, wiceprzewodniczący MSWP [pełne podsumowanie w załączniku - dop.red].

– Miło nam, że władze województwa cały czas w nas wierzą i uważają, że głos młodzieży ma znaczenie – powiedział Kamil Ziajko, przewodniczący młodziezowego sejmiku.  

Na zakończenie marszałek Kosicki życzył młodym ludziom udanych wakacji i zachęcił do powrotu do prac w MSWP już po letnim odpoczynku.

ms/red.art

 

 

Pliki do pobrania

facebook