Dodana: 4 lipiec 2021 09:38

Zmodyfikowana: 4 lipiec 2021 09:38

Wakacyjne Wieczorki Baletowe

Wakacyjne wieczorki baletowe to propozycja na aktywne czwartkowe wieczory w lipcu dedykowane dzieciom i ich opiekunom z Osiedla Młodych w Białymstoku. Inicjatywa ma na celu edukację kulturalną i integrację mieszkańców osiedla. Na cykl bezpłatnych wakacyjnych spotkań z baletem zaprasza Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca.

Plakat zapowiadający Wakacyjne Wieczorki Baletowe

Podczas wieczorków odbiorcy będą mieli okazję zapoznać się z różnymi aspektami sztuki baletowej. Przewidzianych jest 6 spotkań. Każde z nich opierać się będzie na wybranym dziele baletowym (np. Coppelia, Kopciuszek, itp), który stanie się punktem wyjścia do opowieści o sztuce tańca klasycznego w ogóle. Dzieci i dorośli poznają ciekawostki i pojęcia związane z tańcem klasycznym (elementy widowiska baletowego, stroje związane z baletem itp).  

Podczas każdego ze spotkań zaprezentowane i wykonane na żywo zostaną fragmenty wariacji baletowych wykonywanych przez tancerzy związanych z Fundacją Rozwoju Sztuki Tańca.
Chętni będą mogli wziąć udział w warsztacie, gdzie w profesjonalnej sali tanecznej przy baletowych drążkach poznają kluczowe figury baletowe.
Dzieci będą mogły również swobodnie improwizować i tańczyć na udostępnionej im w tym celu sali.  

Udział w wydarzeniu jest bezpłatnych. Obowiązuje rezerwacja miejsc.

Informacje i zapisy na stronie http://szkolasztukitanca.pl/ 

 

 

źródło: Fundacja Rozwoju Sztuk i Tańca
oprac.: Aneta Kursa

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook