Dodana: 7 czerwiec 2021 09:46

Zmodyfikowana: 7 czerwiec 2021 09:46

Potrzebna pomoc w wyposażeniu Domu Samotnej Matki

Trwa remont Domu Samotnej Matki w Nieławicach koło Łomży. W inwestycję zaangażowała się Fundacja "Pomóż im". Potrzebne są pieniądze na dalsze prace i wyposażenie wnętrz.

Wyremontowana sala Domu Samotnej Matki

Fachowcy położyli już nową instalację elektryczną, podłogi, odnowili ściany i podwiesili sufity. W planach jest również remont dwóch sal do nauki i zabawy dla  dzieci oraz korytarza.

Jak podkresliła Krystyna Skrzycka, wiceprezes Fundacji „Pomóż Im”, dom zapewnia opiekę ponad 30 nieuleczalnie chorym dzieciom z województwa podlaskiego.

- Pod swoje skrzydła bierzemy nie tylko dziecko, ale całą rodzinę, ponieważ tylko we właściwie funkcjonującej rodzinie będzie ono miało dobrą opiekę. Wieloletnie wizyty personelu hospicyjnego zwróciły naszą uwagę na potrzebę stworzenia w tym miejscu przestrzeni do wspólnego spędzania czasu i integracji – powiedziała.

Spokój, wsparcie i zrozumienie

Bogumiła Krzesimoska, prezes Fundacji „Samotnych Matek z Dziećmi i Rodzin” dodała, że opieką obejmowane są również samotne matki i rodziny, których sytuacja jest ciężka z różnych powodów.

- Może to być utrata pracy lub domu. Rodziny, które tu trafiają, mogą liczyć na wsparcie i zrozumienie. A przede wszystkim na spokój. Mają zapewnione wyżywienie, środki czystości, higieny osobistej oraz odzież, a także dowóz do lekarzy specjalistów i pomoc prawną – wyliczyła.

Sale potrzebują wyposażenia

Koszt remontu wyniesie 60 tys. zł, tyle ofiarowali darczyńcy. Jedna z sal będzie do nauki, druga stanie się miejscem relaksu i zabawy dla dzieci. Mimo zebrania pieniędzy na remont i materiały budowlane nadal jest ich za mało, aby wyposażyć sale. Każdy, kto chce wesprzeć inwestycję, może zadzwonić pod nr 85 66 22 003 lub napisać na e-mail: biuro@pomozim.org.pl.

źródło i fot.: Fundacja „Pomóż Im”
oprac.: Paulina Tołcz
red.: Barbara Likowska-Matys

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook