Dodana: 8 czerwiec 2020 14:28

Zmodyfikowana: 8 czerwiec 2020 14:55

Bądź dalekowzroczny i zadbaj o przyrodę. Przyłącz się do akcji #CzysteRzeki

Nie jest Wam obojętne środowisko, w którym żyjecie? Macie dosyć zalegających śmieci, butelek, puszek, opon w pobliżu rzek, lasów, parków? Działacze ze Stowarzyszenia Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT zapraszają każdego, komu leży na sercu niezanieczyszczona przyroda do udziału w akcji #CzysteRzeki. Sprzątanie odbędzie się w Suwałkach wzdłuż rzeki Czarnej Hańczy. Zbiórka wyruszy w środę (10.06) o godz. 12 z ul. Sikorskiego.

Ilustracja do artykułu Bez tytułu.jpg

Do wsparcia akcji przyłączyły się następujące organizacje harcerskie i społeczne, tj. ZHP Hufiec Suwałki im. Tadeusza Lutostańskiego, Suwalska Federacja Organizacji Pozarządowych RAZEM oraz Suwalska Rada Seniorów oraz Uczniowski Klub Sportowy „Huragan”, które utworzyły wspólnie lokalną koalicję wolontariatu.

Uczestnicy inicjatywy ekologicznej będą sprzątać nabrzeża rzeki w kierunku Krzywólki. Wszystkim chętnym, którzy przyłączą się do działania na rzecz ochrony przyrody zapewnione zostaną rękawice i worki oraz maseczki, które będzie można założyć dobrowolnie. Mając na uwadze trudny czas trwania pandemii koronawirusa, akcja odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Organizatorzy planują wakacyjną serię akcji #CzysteRzeki w czerwcu i lipcu. Wierzą, że jest wiele ludzi dobrej woli, wrażliwych na stan otaczającej nas przyrody, którzy zechcą w bezinteresowny sposób zaangażować się. Inicjatywa ekologiczna zostanie zorganizowana na terenie całego regionu, dlatego zgłoszenia należy kierować do właściwych koordynatorów subregionalnych.

Subregion suwalski:

Centrum Aktywności Społecznej  PRYZMAT w Suwałkach

kom. 883 240 678, e-mail: anna.ruszewska@pryzmat.org.pl

Subregion łomżyński:

Centrum Wolontariatu w Łomży

kom. 507 431 231, e-mail: centrum.wolontariat@interia.pl

Subregion białostocki:

Szkoła Podstawowa Nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku

kom. 607 986 805,e-mail:ania.samba@wp.pl

Subregion bielski:

Stowarzyszeniem „Centrum na Wschodzie” w Osmoli

kom. 600 881 572,e-mail: stowarzyszenie@centrumnawschodzie.pl

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT systematycznie organizuje akcje społeczne angażujące wolontariuszy z terenu całego regionu w ramach wdrażanego programu Korpus Solidarności w województwie podlaskim. Wolontariusze oprócz satysfakcji z pomagania innym, będą mogli korzystać z wielu przywilejów, które obecnie są przygotowywane przez rządowy program wolontariatu długoterminowego - Korpusu Solidarności. Z ofertą programu wsparcia i rozwoju wolontariatu długoterminowego w Polsce można zapoznać się na korpussolidarnosci.gov.pl lub zgłosić się do PRYZMATU. Szczegółowych informacji udziela Anna Ruszewska.

Działania organizowane są w ramach zadania „Partnerstwo dla wolontariatu”,  finansowanego ze środków otrzymanych w ramach programu „Korpus Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 - 2030”.

źródło/fot.:  Stowarzyszenie Centrum Aktywności PRYZMAT

oprac. Cezary Rutkowski

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook