Organizacje pozarządowe

 • Nabór do placówki dla osób niepełnosprawnych

  Mężczyzna trzymający pocztówkę w ręku przygotowaną na Dzień Dziadka
  2021-01-22 12:01:00

  Ruszył nabór do Środowiskowego Domu Samopomocy "Pogodni" Caritas Archidiecezji Białostockiej. W poniedziałek (25.01) w godz. 9.00-14.00 odbędzie się dzień otwarty.

 • Mieszkańcy regionu dzielą się żywnością

  Potrawy wigilijne oraz dwa zapalone świece na stole
  2020-12-31 13:28:17

  Po raz kolejny białostockie organizacje pozarządowe m.in. Fundacja Spe Salvi oraz Stowarzyszenie „Ku Dobrej Nadziei” prowadzą zbiórkę żywności. Akcja ma na celu przekazanie jedzenia, które zostało po świętach, osobom samotnym oraz bezdomnym.

 • Gazeta "Senior Podlaski"

  Czołówka gazety dla seniorów z napisem Senior Podlaski - Gazeta dla dojrzałych, twórczych i aktywnych
  2020-12-30 15:21:13

  Stowarzyszenie Szukamy Polski na zakończenie projektu zaprasza do lektury internetowego wydania Gazety Senior Podlaski. To ósmy numer, choć ma formułę nieregularnika. Gazeta została wydana w ramach projektu „Ośrodek Wspierania Podlaskich Rad Seniorów”.

 • W marcu ruszy pierwszy konkurs w Programie Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny

  Kobiece dłonie przy klawiaturze laptopa.
  2020-12-29 12:23:55

  Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej zaprasza do udziału w Programie Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Program skierowany jest do organizacji pozarządowych, które wraz z partnerami (mogą nimi zostać instytucje publiczne, takie jak samorządy, szkoły, biblioteki, oraz firmy prywatne) będą mogły ubiegać się o środki pochodzące z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Pierwszy nabór wniosków w konkursie grantowym ruszy już w marcu 2021 r.

 • Bombka od Premiera trafia na licytację dla chorego dziecka

  Biało-czerwona bombka z godłem Polski z zieloną wstążką leżąca w pudełku, na której widnieje napis "Dla dzielnego Rycerza Mikołaja M. Morawiecki"
  2020-12-21 09:10:22

  Premier Mateusz Morawiecki pochylił się nad losem chorego dwulatka z Białegostoku i podarował na licytację porcelanową świąteczną bombkę z dedykacją i własnym podpisem. Pieniądze z licytacji zasilą zbiórkę na najdroższy lek świata, który kosztuje 9 mln zł. Chodzi o ZolgenSMA, czyli kurację genową, o którą rodzice małego Mikołaja walczą od sierpnia tego roku.

 • Szlachetna Paczka! Zostały 3 godziny, aby wesprzeć potrzebujących!

  Ilustracja do artykułu Szlachetna Paczka.jpg
  2020-12-11 12:43:35

  Wyjątkowy czas spowodowany pandemią nie przeszkodził wolontariuszom Szlachetnej Paczki w dotarciu do tysięcy potrzebujących rodzin. Może się okazać jednak, że nie każda z nich otrzyma w tym roku pomoc. Została jeszcze jedna rodzina w województwie podlaskim oczekująca na swoich darczyńców. Do końca akcji pozostały 3 godziny, aby okazać jej świąteczne wsparcie. Już w sobotę (12.12) i niedzielę (13.12), czyli w tzw. Weekend Cudów wszystkie rodziny otrzymają przygotowane świąteczne paczki .

 • Pomoc dla emigrantów z Białorusi - ruszyła innowacyjna platforma

  Grafika, na której widzimy wyciągniętą dłoń trzymającą drugą jest reklamą kampanii wspierającej białoruskich emigrantów
  2020-12-11 08:30:40

  W trzy i pół miesiąca po wyborach prezydenckich na Białorusi protesty w tym kraju wciąż trwają. Wielu obywateli czuje się zagrożonych i rozważa opuszczenie ojczyzny. Fundacja ADRA Polska rusza z programem kompleksowej pomocy dla emigrantów z Białorusi, na którą złoży się pomoc psychologiczna, prawna oraz poradnictwo w kwestiach takich, jak znalezienie pracy i mieszkania. Pomoc jest możliwa za pośrednictwem innowacyjnej platformy, która właśnie wystartowała.

 • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

  W czerwonym sercu podtrzymywanym przez białe dłonie widoczny napis "Międzynarodowy Dzień Wolontariusza"
  2020-12-05 12:45:44

  W sobotę (05.12) ludzie dobrej woli oraz o gołębim sercu obchodzą swoje święto – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to program prowadzony przez Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ), która zrzesza około 8 tys. wolontariuszy. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 17 grudnia 1985 r. Jego pełna nazwa brzmi Międzynarodowy Dzień Wolontariuszy na rzecz Gospodarczego i Społecznego Rozwoju.

 • Weekend Cudów, czyli finał Szlachetnej Paczki zbliża się wielkimi krokami!

  Grafika z napisem; "Lubię ludzi".
  2020-11-25 07:35:23

  Przygotowania do finału Szlachetnej Paczki idą pełną parą. W tym roku Weekend Cudów odbędzie się 12 – 13 grudnia. W Podlaskiem na darczyńców czeka już 21 rodzin – ich sytuacja i potrzeby są już opisane na stronie internetowej organizacji. Natomiast historie 150 kolejnych rodzin oczekują na publikację. Pamiętajmy! Każdy może zostać darczyńcą!

 • Szkolenie w formie e-learningu dla organizacji pozarządowych

  Plakat z opisem programu szkolenia
  2020-11-19 09:12:42

  Narodowy Instytut Cyberbezieczeństwa (NCI) zaprasza na bezpłatne szkolenie dedykowane organizacjom pozarządowym (NGO). Zapisy trwają do 30 listopada.

facebook