Dodana: 20 wrzesień 2019 15:15

Zmodyfikowana: 20 wrzesień 2019 15:15

W niedzielę obchodzimy Dzień bez Samochodu

Bezpłatne przejazdy komunikacji miejsce w Białymstoku, Łomży i Suwałkach, a w stolicy województwa także rowerami sieci BiKeR przez pierwszą godzinę jazdy będą dostępne w niedzielę 22 września br. Tego dnia obchodzimy Dzień bez Samochodu.

Jadący autobus komunikacji miejskiej.

Dzień bez Samochodu jest międzynarodową kampanią proekologiczną wieńczącą Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Tego dnia zachęca się kierowców aut do rezygnacji z tego środka transportu przez dobę, na rzecz komunikacji miejskiej i rowerów. Dzień bez Samochodu w Polsce obchodzony jest od 2004 r. pod patronatem Ministerstwa Środowiska. Do udziału dołączają się większe miasta, w Podlaskiem: Białystok, Łomża i Suwałki.

W tych trzech miastach 22 września można bezpłatnie skorzystać z komunikacji miejskiej i dotyczy to wszystkich, także osoby nie posiadające dowodów rejestracyjnych.

W Suwałkach nie tylko można jeździć autobusami za darmo, ale także wziąć udział w rajdzie rowerowym. Kolumna rowerowa przejedzie z Osiedla Północ do parku Konstytucji 3 Maja gdzie odbędzie się minifestyn. Jego uczestnicy będą mogli wziąć udział w losowaniu rowerów, będą gry i zabawy sprawnościowe dla dzieci i młodzieży, będzie też można skorzystać z bezpłatnych konsultacji z dietetykiem. Podczas festynu odbędzie się również rozdanie nagród w ramach suwalskiej rywalizacji RowerowaStolicaPolski2019. Początek o godz. 09.45.

ms

Pliki do pobrania

facebook