Dodana: 20 kwiecień 2021 12:15

Zmodyfikowana: 20 kwiecień 2021 12:48

#SprzątamyDlaPolski – dołącz do akcji w Podlaskiem!

To wspólna lekcja poszanowania środowiska. W najbliższą sobotę (24.04) pod hasłem #SprzątamyDlaPolski w całym kraju odbędzie się oczyszczanie lasów i terenów zielonych ze śmieci. W akcji wziąć udział może każdy – wystarczą dobre chęci i wypełniony formularz zgłoszeniowy.

U góry napis: Sprzątamy dla Polski. Niżej narysowani ludzie z workami na śmieci w otoczeniu zieleni.

W Białymstoku wielkie sprzątanie rozpocznie się o godz. 10:00 zbiórką koło Lasu Bacieczkowskiego. Skąd to miejsce?

W trosce o środowisko i pamięć

Znajduje się tam cmentarz z pomnikiem ofiar faszyzmu, upamiętniającym teren straceń 3 tys. Białostoczan rozstrzelanych w latach 1941-43.

- Chcemy połączyć sprzątanie terenów zielonych z jednoczesnym zadbaniem o to ważne historycznie miejsce – wyjaśnia Kamil Sienicki, koordynator białostockiej akcji.

Jakie jeszcze obszary zostaną wysprzątane? Na tę chwilę nie wiadomo. Wszystko w rękach ludzi, którzy zechcą poświęcić swój czas na zadbanie o wspólną przestrzeń.

- To, jaką skalę będzie miało sobotnie spotkanie, zależy od ilości wolontariuszy. Dlatego zachęcam do wzięcia udziału w tej ekologicznej inicjatywie!  mówi Sienicki.

Aby przyłączyć się do akcji i uzyskać więcej szczegółowych informacji, należy do piątku (23.04) wypełnić formularz zgłoszeniowy.

#SprzątamyDlaPolski

Ta ekologiczna inicjatywa ma przede wszystkim na celu uświadomienie, że naszym wspólnym obowiązkiem jest dbałość o planetę oraz najbliższe środowisko w lokalnej społeczności. Jej inicjatorem jest Klub Młodych Dla Polski. Projekt został objęty honorowym patronatem Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.


oprac.: Anna Augustynowicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook