Dodana: 19 sierpień 2020 08:22

Zmodyfikowana: 19 sierpień 2020 08:22

Rekrutacja do Młodzieżowej Rady Ekologicznej do 19 sierpnia

Działasz społecznie i masz dużo pomysłów na ratowanie środowiska? Chcesz mieć wpływ na politykę ekologiczną państwa? Już teraz możesz dołączyć do Młodzieżowej Rady Ekologicznej i być jednym z 32 doradców Ministra Środowiska. Zgłoszenia mogą wysyłać osoby w wieku pomiędzy 13 a 21 rokiem życia.

Ilustracja do artykułu mre.jpg

Minister Środowiska przy współpracy z Rzecznikiem Praw Dziecka RP i Generalną Dyrekcją Lasów Państwowych powołuje do życia Młodzieżową Radę Ekologiczną działającą przy Ministerstwie Środowiska.

Celem projektu jest stworzenie przestrzeni dla dzieci i młodzieży chcących zaangażować się w działania na rzecz ochrony środowiska. Projekt pozwoli zaangażować młodzież w działania proekologiczne co pozwoli na zbudowanie w nich większego poczucia odpowiedzialności za otaczające nas środowisko, pozwoli na merytoryczne przygotowanie młodzieżowych liderów ekologii, a także działać na poziomach lokalnych w celu budowania świadomości ekologicznej swoich rówieśników. Stworzenie Rady pozwoli Ministerstwu Środowiska poznać opinie i pomysły młodych ludzi przedstawiających swój własny punkt widzenia na bieżące zmiany i sytuacje.

Rada będzie dysponować własnym budżetem przeznaczonym na przyznawanie grantów na młodzieżowe inicjatywy proekologiczne oraz projekty.

Formularz rekrutacyjny - link do strony internetowej Młodzieżowej Rady Ekologicznej.

Materiały promocyjne - link do strony ministerstwa.


źródło/fot.: Ministerstwo Środowiska
oprac. Cezary Rutkowski

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook