Dodana: 3 czerwiec 2019 12:57

Zmodyfikowana: 3 czerwiec 2019 16:16

„Lasy przedsiębiorcom. Przedsiębiorcy lasom” – konferencja w RDLP

„Lasy przedsiębiorcom. Przedsiębiorcy lasom” – pod takim hasłem, odbywa się Międzynarodowa Konferencja Polsko-Białoruska. Dwudniowe spotkanie rozpoczęło się w poniedziałek (3 czerwca br.) w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

Międzynarodowa Konferencja Polsko-Białoruska.JPG

O społecznej odpowiedzialności zrównoważonej gospodarki leśnej i odpowiedzialności biznesu dyskutują przedstawiciele polskich i białoruskich służb leśnych, przedsiębiorcy, samorządowcy, reprezentanci świata nauki i reprezentanci ministerstwa środowiska. W spotkaniu uczestniczy też Marek Olbryś, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego .

 - Lasy Państwowe zakorzeniły się w działalności gospodarczej, ale też w działalności na rzecz ochrony środowiska – mówił marszałek Olbryś podczas otwarcia konferencji -  Bardzo ważne, aby ta symbioza działania gospodarczego wiązała się właśnie z działaniem na rzecz ochrony środowiska.

Marek Olbryś zaznaczył, że zła ocena działalności Lasów Państwowych funkcjonująca w ogólnym pojęciu jest jego zdaniem chwilowa i często wynika z braku edukacji. Jak mówił Lasy Państwowe są gotowe do dialogu, i są otwarte na społeczeństwo. - W Europie to rzadkość, aby państwowe lasy były dostępne społeczeństwu, a w Polsce tak właśnie jest – podkreślał marszałek.

 W pierwszym dniu konferencji uczestnicy rozmawiają nie tylko o odpowiedzialnej i zrównoważonej gospodarce leśnej, ale także o odpowiedzialności biznesowej w tej branży. Dlatego jednym z punktów spotkania jest - zaplanowana na poniedziałek - wizyta w Zakładzie Przemysłu Sklejek „BIAFORM S.A.” Natomiast jutro ( wtorek, 4 czerwca br.) goście konferencji odwiedzą Nadleśnictwo Czarna Białostocka.

 Z ramienia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w konferencji uczestniczą także: Anna Krysztopik, z-ca Dyrektora Departamentu Ochrony Środowiska i Krzysztof Stawnicki, pełnomocnik Zarządu Województwa Podlaskiego ds. OZE.

 Międzynarodową Konferencję Polsko-Białoruską współorganizują: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku, Nadleśnictwo Czarna Białostocka, Podlaski Klub Biznesu, Zrzeszenie Polskiego Biznesu w Republice Białoruś. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Ministra Środowiska i Marszałka Województwa Podlaskiego.

 AK/red.art 
fot.: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku 

facebook