Dodana: 11 maj 2020 11:08

Zmodyfikowana: 11 maj 2020 13:31

Energia rozładowana – przyroda uratowana! czyli „Narew” dla Narwi

W minioną sobotę (09.05) młodociani sportowcy klubu Narew Choroszcz wraz ze swoimi rodzinami włączyli się w akcję sprzątania okolic rzeki Narwi we wsi Pańki k. Choroszczy.

Ilustracja do artykułu Narew dla Narwi_09.05.2020_6.jpg

Pomysłodawcą ekologicznej inicjatywy jest Piotr Maciej, mieszkaniec Paniek. Idea wysprzątania zanieczyszczonej okolicy rzeki Narew została natychmiast wsparta przez zawodników oraz trenerów klubu Narew Choroszcz. Wszyscy od przedszkolaka do seniora, wspólnie całymi rodzinami ruszyli w plener, aby zadbać o czystość Narwiańskiego Parku Narodowego.

Uczestnicy akcji zdołali zebrać masę odpadów, które od dłuższego czasu zalegały wzdłuż rzeki tj. komputery, tablety, opony i inne. Młodocianym sportowcom udało się wysprzątać cały teren w kilkadziesiąt minut, po czym pod koniec ciężkiej pracy wszyscy wspólnie i głośno wykrzyknęli hasło: „Energia rozładowana – przyroda uratowana!”.

Trenerzy akademii, oprócz zasad i podstaw footballu, przekazują młodym zawodnikom podstawowe wartości życia w społeczeństwie, a także szacunku do otaczającego świata. Podkreślają, że to jeszcze nie koniec ich walki o ochronę przyrody i wkrótce znowu zaprezentują swoją choroszczańską skuteczność w kolejnej wspólnej akcji.

Źródło/fot.: Urząd Gminy Choroszcz

oprac. Cezary Rutkowski

facebook