Dodana: 29 sierpień 2019 15:29

Zmodyfikowana: 29 sierpień 2019 15:29

Otwarcie wystawy rzeźby "Wyczarowane e suwalskim kamieniu"

W poniedziałek (26.08) w Turtulu odbyło się uroczyste otwarcie poplenerowej wystawy rzeźby „Wyczarowane w suwalskim kamieniu”. Powstałe prace to efekt dwutygodniowego pleneru rzeźbiarskiego odbywającego się w Suwalskim Parku Krajobrazowym pod kierownictwem artystycznym Stanisława Lutostańskiego.

Ilustracja do artykułu Wyczarowane w Suwalskim Kamieniu (2).jpg

Swoje prace  prezentowali  - Stanisław Lutostański,  Aleksandra Józefów, Tauras Kensminas, Łukasz Milewski, Olga Wielogórska oraz Rafał Strumiłło, upowszechniając przy tym najnowsze techniki rzeźbiarstwa w kamieniu.

 

Organizacja wydarzenia odbyła się przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Z tej okazji odczytany został list Marszałka Województwa Artura Kosickiego, który wyraził swój entuzjazm, życząc tym samym odwiedzającym wielu wrażeń w odbiorze sztuki rzeźbiarskiej, w szczególnym jego zadaniem miejscu - na Suwalszczyźnie, wyrzeźbionej przez lądolód, która dziś zachwyca swoim pięknem i wyjątkowością.

 

Podczas otwarcia wystawy oprawę artystyczną zapewniła Anna Szafranowska z grupą „Ancyjas” z Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz „Wigranie” ze Starego Folwarku. Na zakończenie odbyła się projekcja filmu Jerzego Chojnowskiego pt. „Kamień na kamieniu”, opowiadająca o bogactwie naniesionego przez lądolód skandynawski materiału skalnego.

źródło: Suwalski Park Krajobrazowy
https://www.spk.org.pl
oprac.ak

facebook