Dodana: 26 wrzesień 2013 07:34

Zmodyfikowana: 9 wrzesień 2015 11:30

Nowy system odpadowy

Materiały informacyjne w zakresie segregacji odpadów

Zarząd Wojewóztwa Podlaskiego informuje, że rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi. Projekt oraz informacje o sposobie przekazywania uwag są dostępne pod następującym adresem:

https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12276055

* * *

W lipcu 2014 r. ruszył nowy system zagospodarowania odpadów komunalnych. To ważna i duża zmiana, która swoim zasięgiem objęła wszystkich mieszkańców naszego kraju. Kluczowym elementem jej powodzenia jest skuteczna komunikacja z mieszkańcami, która zarówno przekona ich do samej reformy śmieciowej, jak i wyrobi u nich nawyk sortowania odpadów.
Mając to na uwadze, Ministerstwo Środowiska stworzyło przewodnik dla gmin, który w przystępny sposób podpowiada o czym, kogo i jak informować w zakresie segregowania śmieci; jak robić to dysponując niewielkim, a nawet zerowym budżetem. Materiał jest efektem współpracy Resortu i konsultacji z ekologicznymi organizacjami pozarządowymi, Serwisem Samorządowym PAP oraz przedstawicielami blisko 400 gmin. Poniżej znajduje sie treśc przewodnika.


 Przewodnik dla gmin

facebook