Dodana: 14 maj 2019 14:32

Zmodyfikowana: 16 maj 2019 10:41

Noc Muzeów w OiFP

Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na 16. edycję Nocy Muzeów. Będą m.in. koncerty, warsztaty fotograficzne i oprowadzanie autorskie wystawie Sytuacje” Adrianny Konopki. Opera zaprasza również na nocną obserwację nieba i oprowadzanie po scenie przez… Firmina i André, właścicieli Opery Paryskiej z musicalu „Upiór w Operze”. Zapraszamy do udziału w otwartych, bezpłatnych wydarzeniach w sobotni wieczór i noc, już w najbliższą sobotę, 18 maja.

Ilustracja do artykułu OIFP1904 net.jpg

Występ studentów Filii Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku

Foyer / Odeska 1 / 18.30–21.30

Z okazji Nocy Muzeów oraz przypadającej tydzień później Nocy Chopina, studenci przygotowali specjalny program koncertowy i prezentacje muzyczne.

 

Oprowadzanie autorskie po wystawie „Sytuacje” Adrianny Konopki

Sala Wystawowa / Odeska 1 / 21.00

Młoda artystka pochodząca z Białegostoku po raz pierwszy w rodzinnym mieście prezentuje wystawę indywidualną. O swoich pracach i inspiracjach opowie podczas specjalnego oprowadzania.

 

Warsztaty fotograficzne „Nocne migawki”

Foyer / Odeska 1 / 21.45

Operowy fotograf Michał Heller w formie krótkiego warsztatu uczuli miłośników fotografii na ograniczenia, ale i radości płynące z nocnego fotografowania. Obiekt warsztatów będzie wdzięczny: gmach Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz jego otoczenie. Ilość miejsc ograniczona, zapisy na adres e-mail: zapisy@oifp.eu.

 

Oprowadzanie po scenie z dyrektorami Richardem Firminem i Gilles’em André z musicalu „Upiór w operze”

Duża Scena / Odeska 1 / 22.00

Scenografia spektaklu „Upiór w operze” jest niezwykle efektowna, dlatego każda możliwość jej obejrzenia jest niezwykłą radością dla fanów musicalu i teatru, a pod wodzą tak barwnych postaci jak dyrektorzy ze spektaklu, to już prawdziwa gratka! Wejście z foyer.

 

Nocna obserwacja nieba

Średnie tarasy / Odeska 1 / 23.00

OiFP oraz Białostockiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii zaprasza na obserwację Księżyca w fazie pełni oraz najjaśniejszych gwiazd podwójnych z użyciem teleskopu, którą poprowadzą  Wojciech Burzyński i Tomasz Białkowski . W razie niepogody wysłuchamy wykładu połączonego z prezentacją zdjęć „Astrofotografia w praktyce – wiedza w pigułce” w foyer OiFP.

 

mat.org.
oprac.ak

facebook