Dodana: 1 sierpień 2016 09:15

Zmodyfikowana: 1 sierpień 2016 09:21

Zakończyła się IX edycja Podlaskiej Oktawy Kultur

Stefan Krajewski Członek Zarządu Województwa Podlaskiego wraz z Cezarym Mielko dyrektorem WOAK-u i Andrzejem Dyrdałem dyrektorem artystycznym festiwalu zakończyli w niedzielę 31 lipca IX edycję Podlaskiej Oktawy Kultur, po trwającym niemal pięć godzin koncercie finałowym.

Ilustracja do artykułu 0x0 (3).jpg

Przez sześć dni w Białymstoku i miejscowościach województwa wystąpiły 24 zespoły z 12 krajów świata. Podczas koncertu finałowego na scenie przy ratuszu w Białymstoku wystąpiło 14 zespołów wytypowanych przez Międzynarodową Radę Artystyczną, której przewodniczy dyrektor Dyrdał.

Przed białostocką publicznością wystąpili w niedzielny wieczór:  Lileia z Mińska na Białorusi, Stowarzyszenie Polaków Na Ukrainie z miasta Kropiwnicki, Białka z projektem Babuka (białostocki zespół folkowy), Chabry z Grodna (Białoruś), Swiesa z Litwy, Igem Folk Dance Group z Cypru, Vesnyanka z Ukrainy, Fili Camarasului z Rumunii, Oshad z Adygeji, Niwa z Białorusi, Batsanyi Tancegyuttes z Węgier, Quartiere Villanova z Sardynii (Włochy), Turopolje z Chorwacji i Vargovcan ze Słowacji.

Poseł Robert Tyszkiewicz, wiceprzewodniczący komisji spraw zagranicznych jak co roku wręczył swoją nagrodę jednemu z zespołów. Tym razem wyróżnił młodych Rumunów, skupionych w zespole Fili Camarasului.  

Zobacz fotoreportaż

facebook