Dodana: 1 czerwiec 2021 23:35

Zmodyfikowana: 30 lipiec 2021 11:56

„Żywioły” Magdaleny Talmon w PIKu od 11 czerwca

Na wystawę malarstwa Magdaleny Talmon „Żywioły” zaprasza Podlaski Instytut Kultury (PIK) w Białymstoku. Wernisaż odbędzie się od 11 czerwca o godz. 18:00 w Spodkach PIK przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku. Prace można będzie oglądać do 16 lipca. Wstęp wolny.

„Żywioły” Magdaleny Talmon

Prace, można również oglądać online na stronie PIKu.

Magdalena Talmon – absolwentka Liceum Plastycznego w Supraślu, Policealnego Studium Plastycznego w Białymstoku, Multimedialnej Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu, Studium Ikonograficznego w Bielsku Podlaskim, ACE Power English Upper Intermediate QLD Australia. Współorganizatorka Galerii Świetlik w Sobolewie, happeningu „Sztuka na podwórku”, „Niedzielne spotkania ze sztuką” w latach 2010–2013 r. Organizatorka różnego rodzaju działań warsztatowych i artystycznych na terenie woj. podlaskiego, takich jak: warsztaty scenograficzne, teatralne, taneczne, zimowiska, półkolonie, zajęcia plastyczne dla dzieci i dorosłych, wernisaże, wystawy, festyny, pikniki rodzinne.

Ma na koncie ponad 20 wystaw indywidualnych i 7 wystaw zbiorowych. Brała udział w Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Plastycznej Województwa Podlaskiego w roku 2012 i 2014, w Interdyscyplinarnych Warsztatach Artystycznych w Gorzowie Wielkopolskim oraz w warsztatach „Poszerzenie pola – nowe przestrzenie dla kreatywnych”, organizowanych przez Laboratorium Edukacji Twórczej CSW w Warszawie. Członkini zespołu opracowania programu na rzecz osób starszych w województwie podlaskim na lata 2016–2020. Autorka projektu białostockich murali „Matka Natura” w 2017 r. oraz „Matka Natura – Biała” w 2018 r. Obecnie instruktor plastyki, prowadzi zajęcia w Pokojach Pracy Twórczej w PIK.


źródło: PIK
oprac.: Anna Augustynowicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook