Dodana: 27 lipiec 2021 12:16

Zmodyfikowana: 27 lipiec 2021 15:06

Zakończyła się Podlaska Oktawa Kultur

W niedzielę, 25 lipca po raz ostatni w tym roku wybrzmiały utwory ludowych i folkowych zespołów, które na białostockim Rynku Kościuszki – przy aplauzie licznie zgromadzonych widzów – wystąpiły w czasie koncertu finałowego. W imieniu zarządu województwa, w uroczystości zamknięcia Podlaskiej Oktawy Kultur udział wziął Stanisław Derehajło, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu grupowe.jpg

Festiwal zawitał do stolicy Podlaskiego po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Dlatego tym bardziej to wspaniałe święto tradycji i kulturowej różnorodności spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności obecnej na Rynku Kościuszki. W koncercie finałowym wzięły udział setki białostoczan i turystów odwiedzających miasto.

- Bardzo się cieszę, że tak wielu mieszkańców regionu mogło posłuchać wspaniałych aranżacji muzyki ludowej – mówił wicemarszałek Stanisław Derehajło.  – To było świetna okazja, żeby zobaczyć połączenie tradycji i nowoczesności, żeby posłuchać świetnego folku. Niezapomniane wrażenia gwarantowane – dodał.

W koncercie finałowym wystąpił m.in. zespół Kurpie Zielone, który jest prowadzony w ramach Podlaskiego Instytutu Kultury i jest wizytówką naszego regionu, a także Kapela ze Wsi Warszawa, Teresa Mirga i Kałe Bała oraz Bubliczki.

Wicemarszałek podziękował wykonawcom i widzom za wspólną, wspaniałą zabawę, podczas której można było zobaczyć zespoły, prezentujące wysoki poziom artystyczny.

Różnorodność oraz bogactwo twórczości ludowej i folkowej można było podziwiać przez cztery lipcowe dni (od 22 do 25 lipca). Codziennie odbywało się kilka koncertów artystów z Polski czy Węgier, a łącznie wystąpiło kilkanaście zespołów.

Wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu województwa. Festiwal zorganizował Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku - jednostka Samorządu Województwa Podlaskiego.


Edyta Chodakowska-Kieżel
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Kamil Timoszuk

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook