Dodana: 27 maj 2021 14:50

Zmodyfikowana: 27 maj 2021 15:03

Pierwsze przesłuchania w ramach tegorocznej edycji Rockowań

W tegorocznym przeglądzie weźmie udział siedemnaście grup. Podczas pierwszych przesłuchań powiatowych, które odbędą się 29 maja w Spodkach PIK, zaprezentuje się dziewięć zespołów: Cry a River, Projekt L, Senny Bez, Acoustic Vapes, Obraz Kontrolny, Revera, Etherios, Veikra oraz Complane. Start o godz. 16.00, wstęp jest bezpłatny.

Fragment plakatu Rockowania 2021.

Półfinały Rockowań odbędą się we wrześniu w Siemiatyczach i Zambrowie, a koncert finałowy planowany jest na 9 października w Spodkach PIK w Białymstoku. Główna nagroda przeglądu to 5 tys. zł, a laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają odpowiednio 2,5 tys. zł i 1,5 tys. zł. Dodatkową nagrodę ufundowało Radio Białystok – partner medialny Rockowań. Jest to zakwalifikowanie do finału plebiscytu „Niebieski Mikrofon – Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok 2021” oraz koncert live na antenie radia dla wybranego zespołu.

Rockowania to przegląd zespołów rockowych z województwa podlaskiego, organizowany przez Podlaski Instytut Kultury (PIK) od sześciu lat. Do udziału zapraszane są zespoły amatorskie z regionu, niezwiązane kontraktem płytowym ani inną umową wydawniczą, grające szeroko pojętą muzykę rockową.

 

źródło: Podlaski Instytut Kultury
oprac.: Aneta Kursa
red.: Barbara Likowska-Matys

 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook