Dodana: 22 czerwiec 2021 11:22

Zmodyfikowana: 22 czerwiec 2021 11:57

Cykl koncertów EntoNurty w PIK. Wystąpi zespół Lautari

Zespoły czerpiące z melodii tradycyjnych i folkowych, łączące je z brzmieniami współczesnymi, jazzowymi czy klasycznymi – to wszystko usłyszymy w ramach nowego cyklu koncertowego EntoNurty. W Spodkach Podlaskiego Instytutu Kultury (PIK) przy ul. św. Rocha 14 wystąpi zespól Lautari, grający folk, etnojazz, muzykę kameralną i współczesną. Wydarzenie odbędzie się w sobotę (26.06), o godz. 19.

Zespół Lautari grający na koncercie

Płyta zespołu Lautari pod tytułem „Vol. 67” zawiera awangardowe opracowania muzyki ludowej na kameralny zespół instrumentalny z fortepianem preparowanym. To nowe oblicze dawnej muzyki, która mimo swojej aktualności, nie traci jednocześnie niczego ze swych podstawowych sensów: użyteczności, obrzędowości i magii.

W zespole wystąpią: Maciej Filipczuk – skrzypce, Jacek Hałas – fortepian preparowany, akordeon, Michał Żak – klarnet, flet, szałamaja oraz zagra gościnnie: Marcin Lamch – kontrabas.

Koncerty w ramach cyklu EntoNurty będą pokazywać, że współczesne interpretacje muzyki tradycyjnej i folkowej mogą iść w różnych kierunkach – przybierać różne nurty, wciąż jednak odnosząc się do przeszłości.

Wydarzenie zorganizowane zostanie przy zachowaniu zaleceń sanitarnych.

Bilety w cenie 30 zł możemy już kupować od poniedziałku (21.06), najpóźniej na dwie godziny przed koncertem. 

źródło/fot.: Podlaski Instytut Kultury
oprac.: Cezary Rutkowski
red.: Barbara Likowska-Matys

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook