Dodana: 26 kwiecień 2018 13:22

Zmodyfikowana: 26 kwiecień 2018 13:25

W Korycinie dzieci poznają tajemnice tkaniny dwuosnowowej

Przedszkolaki i uczniowie z Korycina mają okazję poznać tajniki tradycyjnego tkactwa pod okiem mistrzyni tkactwa duosnowowego, stypendystki marszałka Bernardy Rość. W korycińskim Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki trwają warsztaty rękodzielnicze tkactwa dwuosnowowego dla dzieci i młodzieży w ramach projektu ” Ocalić od zapomnienia tkaninę dwuosnowową”.

Ilustracja do artykułu Korycin (16).jpg

To jedne z pierwszych zajęć w ramach programu, na którego realizację Bernarda Rość otrzymała Stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego .

W ramach realizacji tego programu najmłodsi mieszkańcy Korycina poznają tajniki tkania – misternej sztuki składającej się z wielu procesów, bo „od owcy do tkaniny wiedzie bardzo mozolna droga”, a Bernarda Rość wie o niej wszystko. Zajęcia to nie tylko wiedza teoretyczna, każdy z uczestników mógł siąść do krosna i posmakować pracy twórczej.

 

Zajęcia GOKSiT w Korycinie odbyły się 24 i 25 kwietnia. Projekt stypendialny zakłada cykl warsztatów rękodzielniczych tkactwa dwuosnowowego dla dzieci i młodzieży pt.:” Ocalić od zapomnienia tkaninę dwuosnowową”.

 

źródło: Helena Marcinkiewicz/ Dep. Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMWP

(oprac.ak)

facebook