Dodana: 16 wrzesień 2020 10:43

Zmodyfikowana: 16 wrzesień 2020 10:43

Teatr Dramatyczny ogłasza nabór na zajęcia teatralne dla młodzieży

Miłośnicy sztuki teatralnej będą mogli szkolić swoje umiejętności pod okiem aktorki Krystyny Kacprowicz-Sokołowskiej. Zapisy na zajęcia trwają do końca września.

Krystyna Kacprowicz-Sokołowska w otoczeniu młodzieży

Warsztaty teatralne są cyklicznym wydarzeniem Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Jest to projekt realizowany nieprzerwanie od 2006 roku. Program zajęć dostosowany jest do wieku, poziomu umiejętności, zainteresowań oraz potrzeb uczestników. Zajęcia odbywają się w sprofilowanych wiekowo grupach dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Grupy liczą od 18 do 22 osób.

 

Instytucja zaprasza młodzież w wieku od 13 do 15 lat na zajęcia prowadzone przez aktorkę Krystynę Kacprowicz-Sokołowską. Uczestnicy warsztatów będą mieli szansę popracować nad dykcją, oddechem i interpretacją tekstu, poćwiczyć swoją koncentrację, pamięć oraz wyobraźnię, a także dowiedzieć się, jak świadomie używać głosu i swobodnie poruszać się po scenie.

 

- Teatr - to przede wszystkim praca zespołowa, ale też i magia. To właśnie staram się przekazać moim uczniom już od 26 lat. Fantastyczne jest to, gdy grupa młodych ludzi dąży razem do wspólnego celu. Bycie ze sobą, budowanie zaufania, tworzenie relacji, często nawet przyjaźni, lojalności to wszystko buduje zespół, ale i jest też najtrudniejsze we wspólnej, grupowej pracy – mówi Krystyna Kacprowicz-Sokołowska.

 

Warsztaty trwają od października do czerwca roku następnego (rok warsztatowy powiązany jest z trybem szkolnym i sezonem artystycznym). Rok warsztatowy podzielony jest na trzy kwartały. Odpłatność za warsztaty to 420 zł za każdy kwartał (październik - grudzień, styczeń - marzec, kwiecień - czerwiec). Terminy płatności: do 25 września, do 15 grudnia i do 15 marca. Zajęcia w grupie 13+A odbywać się będą w każdy poniedziałek w godzinach od 16:30 do 18:30. Zakończeniem warsztatów będzie pokaz finałowy na scenie Teatru Dramatycznego.

 

Zapisy na zajęcia trwają do końca września, poprzez formularz online. Należy go poprawnie wypełnić i przesłać. Liczba uczestników jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowych informacji udziela koordynatorka warsztatów: Emilia Rogalska, tel: 693 001 801, e-mail: edukacja@dramatyczny.pl 

 

źródło: Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki w Białymstoku
oprac. Aneta Kursa

facebook