Dodana: 8 luty 2019 15:54

Zmodyfikowana: 9 luty 2019 15:19

Entuzjazm na widowni i owacje na stojąco. "Zemsta" Henryka Talara zadebiutowała w Indiach

Owacje na stojąco, wyśmienita gra aktorów przerywana brawami, entuzjastyczne przyjęcie - tak w skrócie można opisać pobyt Zespół Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Indiach. Spektakl "Zemsta” w reżyserii Henryka Talara podbił 20. edycję festiwalu Bharat Rang Mahotsav.

Ilustracja do artykułu Indie 2019, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku (3).jpg

Białostocki teatr już po raz czwarty promował Białystok i województwo podlaskie w Indiach. W festiwalu Bharat Rang Mahotsav artyści brali udział po raz drugi, tym razem zaprezentowali „Zemstę” w reżyserii Henryka Talara. Aktorzy grali w New Delhi - w Kamani Auditorium (3 lutego br.) oraz w Dibrugarh - w India Club & Theatrical Institution (5 lutego). Mimo, że spektakl był grany po polsku, został owacyjnie przyjęty przez publiczność. Widzowie wielokrotnie przerywali przedstawienie brawami.

- Reżyser, pan Henryk Talar, który był z nami w Indiach, wprowadził do spektaklu zwroty w języku angielskim i hindi, a także nowe elementy, dzięki którym między aktorami a widzami było więcej interakcji – opowiada Piotr Półtorak, dyrektor Teatru Dramatycznego. O niezwykle życzliwym przyjęciu mówią też aktorzy:

- W Indiach zostaliśmy przyjęci z otwartymi ramionami. Życzliwi i serdeczni mieszkańcy skradli moje serce. Warunki festiwalowe nie były łatwe, ale daliśmy z siebie wszystko – mówi Urszula Szmidt, odtwórczyni roli Klary a Jolanta Skorochodzka, grająca Podstolinę potwierdza: - Spektakl był fantastycznie odebrany przez publiczność. Sala w Dibrugarh była pełna.

Sympatia widzów objawiała się nie tylko podczas przedstawień teatralnych.

- Publiczność dziękowała nam później na ulicy i w sklepach, że tak pięknie graliśmy. Jesteśmy szczęśliwi, że nasza „Zemsta” zaistniała na drugim końcu świata – dodaje Krystyna Kacprowicz-Sokołowska, odtwórczyni roli Rejenta Milczka.

Najbliższa okazja, aby zobaczyć spektakl „Zemsta” w Białymstoku pojawi się już w marcu. Teatr Dramatyczny zaprasza na przedstawienia 23 i 24 marca br. o godz. 17.00. Bilety dostępne są w kasie teatru oraz w sprzedaży internetowej: bilety.dramatyczny.pl.

Produkcję spektaklu „Zemsta” sfinansowano ze środków z budżetu Miasta Białegostoku oraz budżetu Województwa Podlaskiego.
 
Więcej o samym spektaklu***

Festiwal Bharat Rang Mahotsav organizowany od 1999 roku przez National School of Drama w New Delhi powstał w celu wspierania rozwoju teatru w Indiach. Festiwal, który pierwotnie prezentował dzieła najbardziej kreatywnych twórców teatralnych w kraju, stał się wydarzeniem o zasięgu międzynarodowym, goszczącym grupy teatralne z całego świata, a obecnie największym festiwalem teatralnym w Azji.

facebook